Aktualitātes>Turībā diskutēs par kultūras tūrisma jēdzienu un tā integrāciju studiju procesā

Turībā diskutēs par kultūras tūrisma jēdzienu un tā integrāciju studiju procesā (0)

Pirmdien, 2. jūnijā, Biznesa augstskolas Turība mācību telpā StartUp hotel ārvalstu studiju nedēļas ietvaros viesosies Šveices HTW Chur (University of Applied Sciences) augstskolas studenti. Ņemot vērā, ka Rīga šogad ieguvusi Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, studenti ierodas Latvijas galvaspilsētā, lai izpētītu Rīgas kā tūrisma un īpaši kultūras tūrisma galamērķa potenciālu.

Studentiem plānotas tikšanās gan ar Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja, nodibinājuma Rīga 2014, Latvijas Nacionālās operas, Okupācijas muzeja, vairāku Rīgas viesnīcu un restorānu, kā arī tūrisma operatora Balticvision Riga pārstāvjiem. Kā norāda HTW Chur pārstāve un brauciena kuratore Bettina Rohr, katru gadu studiju noslēgumā studenti, sadaloties nelielās grupās, dodas nedēļu ilgā ārvalstu studiju braucienā ar mērķi padziļināti izpētīt kādu tiem interesējošām tēmām studiju programmās.

Ņemot vērā iepriekš saņemtās rekomendācijas par studiju procesu Turībā, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu un starptautiska tūrisma galamērķa straujo attīstību, studenti izvēlējušies aplūkot kultūras, kultūras tūrisma jēdzienu Latvijas galvaspilsētā.

Komentē Turības Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingebērziņš: „Ārvalstu viesu studiju nedēļu ievadīs viedokļu apmaiņa diskusijā, kas norisināsies šajā pavasarī atvērtajā Turības mācību telpā StartUp hotel. Ņemot vērā arvien pieaugošo ārvalstu studentu skaitu augstskolā, vēlamies diskutēt par kultūras atšķirību nozīmi, iespējām, ko piedāvā starpkultūru komunikācija un kultūru daudzveidība. Tāpat diskusijā paredzēts aplūkot tēmas, kas skar kultūras tūrismu un veidus, kā kultūras tūrisma jēdziens integrēts studiju procesā Starptautiskā tūrisma fakultātē.”

Diskusiju organizē Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte un Tūrisma pētniecības centrs. Tūrisma pētniecības centra vadītājs  Ē. Lingebērziņš  norāda, ka šāda diskusija un pieredzes apmaiņa ir vērtējama kā ļoti pozitīva un noderīga, jo sniedz iespēju pulcēt kopā nozares pārstāvjus, augstskolu akadēmisko personālu un studentus un aplūkot dažādus aktuālus jautājumus starptautiskā mērogā.

###GALLERY-HOLDER###

30.05.2014

Nodarbību saraksts