Aktualitātes>Studentu dabas piedzīvojums studiju kursā „Izdzīvošanas vadība’’

Studentu dabas piedzīvojums studiju kursā „Izdzīvošanas vadība’’ (2)

Laikā no 21. līdz 23. februārim studiju kursā „Izdzīvošanas vadība” Biznesa augstskolas Turība Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadības 3. kursa studenti devās trīs dienu izaicinošā piedzīvojumā ārpus Rīgas, maršrutā Rīga – Ķeipene – „Copes” – Suntaži – Rīga, ko vadīja pieredzējušais izdzīvošanas vadības kursa pasniedzējs Pauls Jurjāns un viņa kolēģis Viesturs Bulāns.

Iepriekš iepazīstoties ar studiju kursa saturu un priekšdarbiem, kas jāveic, lai sekmīgi sagatavotos praktiskās kursa izpildes daļai, septiņpadsmit studenti pieņēma izaicinājumu doties pa nezināmām takām un veikt iepriekš neparedzētus pārbaudījumus. Šī piedzīvojuma mērķis bija pārbaudīt studentu individuālās spējas, zināšanas un prasmes ekstrēmu situāciju pieredzēšanā, gūt jaunas un vērtīgas praktiskas iemaņas, mācoties izdzīvot brīvā dabā, kā arī kopīga mērķa vārdā sadarboties ar komandas biedriem un lieliski kopā pavadīt laiku.

Vēlā piektdienas pievakarē, ar autobusu ierodoties Ogres novada mazpilsētā Ķeipenē, studenti saņēma norādes par tumsā veicamo ceļu un pirmajiem gaidāmajiem izaicinājumiem. Kopīgi lasot karti un dodoties vairāku kilometru garā gājienā pa senu vilciena maršruta līniju, kā arī meža takām un maziem lauku ceļiem,  studentu vidū arvien tika nostiprināts komandas gars un gatavība otram izpalīdzēt gan smagās somas nešanā, gan enerģiju sniedzošu saldumu dalīšanā.

)

Kad pēc ilgā gājiena nogurdinātie studenti bija ieradušies naktsmītnes vietā un zem zvaigžņotās debess kūra ugunskuru, tika pieņemts nākamais izaicinājums – gulēt zem klajas debess, teltī vai itin vienkārši aprīkotā vagoniņā. Apvienojot spēkus naktsmītnes labiekārtošanā un atpūšoties pēc garā nakts pārgājiena, laimīgi tika sagaidīts nākamās dienas rīts, kad studenti ķērās klāt vairāku teorētisku materiālu apguvei un prezentēšanai. Apgūtā teorija palīdzēja izprast un iedziļināties dažādu problēmsituāciju risināšanā, savstarpējā komunikācijā un saskarsmē.

Dienas turpinājumā izdzīvotāju grupa devās uz tuvējo mežu, lai atrastu piemērotu vietu guļvietas izveidei un pieņemtu izaicinājumu iekurt ugunskuru, izmantojot mitru malku un egļu zarus, kā arī pēcāk pagatavotu gardu pusdienu zupu uz tā. Patiesi saliedēti un sekmīgi izpildot dienas uzdevumu, studenti atgriezās viesu namā „Copes” un noklausījās pasniedzēja Paula Jurjāna izvērstu lekciju par tēmu „krīze”, iepriekš pieredzētās praktiskās zināšanas nostiprinot arī ar krietnu teorijas devu.

Rezumējot šī kursa saturu, uzstādītos mērķus, piedzīvotās situācijas un gūtās mācības, topošie pasākumu vadības profesionāļi piedzīvoto pārgājienu vērtē kā izaicinošu, aizraujošu un noteikti izdevušos! Katram bija iespēja pārbaudīt savus spēkus, saskaroties ar unikālām situācijām un dažādām grūtībām, kā arī veiksmīgi tās pārvarēt, uzdrīkstoties riskēt un, protams, sniedzot palīdzīgu roku arī saviem biedriem.

 

Atskatu sagatavoja:

Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadības 3. kursa studenti

28.02.2014

Komentāri

uggs bailey bow

31.12.2014. 16:20
I am sure this Biznesa augstskola Turība has touched all the internet users, its really really pleasant piece of writing on building up new weblog. uggs bailey bow http://www.ccaroyalraffle.com/en/UggBaileyBowOutlet/

Monster Diamond Tears sale

18.12.2014. 12:09
Biznesa augstskola Turība Monster Diamond Tears sale http://harisafafihijab.com/monsterbeats/monster-diamond-tears-c-34.html LV Sacs porté épaule Pas Cher 2015 http://solteclabs.com/sacspaschers/sacs-porté-épaule-pas-cher--c-9.html Christmas 2014 Nike Kid Air Jordan 8 Cheap Christmas 2014 http://cakenj.com/airmax/nike-kid-air-jordan-8-c-50.html North Face Apex Bionic Vestes Pas Cher The Officiel http://klynndesign.com/ventevestes/north-face-apex-bionic-vestes-pas-cher--c-4.html 2014 Nouvelle Collection Noël Toms Womens Grid shoes Noël Prix Plancher http://alpina-salouf.ch/airjordan/black-friday-toms-womens-grid-shoes-c-780.html 100% authentique 2014 Noël Nike Kid Shox R4 http://alpina-salouf.ch/airjordan/cyber-monday-nike-kid-shox-r4-c-761.html Longchamp Sac à Epaule France http://studsjfc.com/sacsdesortie/sac-à-epaule-c-27.html Dr Dre Beats Mixr sale http://harisafafihijab.com/monsterbeats/dr-dre-beats-mixr-c-7.html

Nodarbību saraksts