Aktualitātes>Rīgā tiekas mediju pētnieki uz gadskārtējo Eiropas Žurnālistikas observatorijas konferenci

Rīgā tiekas mediju pētnieki uz gadskārtējo Eiropas Žurnālistikas observatorijas konferenci (0)

Šī gada 15. un 16.maijā Rīgā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē un Biznesa augstskolā Turība, gadskārtējā Eiropas Žurnālistikas observatorijas (EJO) konferencē tiekas mediju pētnieki no vairāk nekā desmit Eiropas valstīm un ASV. Šī gada tikšanās ir īpaša gan tāpēc, ka šis ir desmitais organizācijas pastāvēšanas gads, kad var atskatīties uz šajā laikā notikušajām pārmaiņām, gan notikumu attīstība Ukrainā, kas liek pārvērtēt preses brīvības un kvalitatīvas žurnālistikas nozīmi sabiedrībā.

Eiropas Žurnālistikas observatorija ir bezpeļņas organizācija, kas veidota ar nolūku būvēt tiltus starp žurnālistikas kultūrām Eiropā un ASV, veicinot sadarbību starp mediju pētniekiem un praktiķiem. Padarot mediju pētniecības rezultātus pieejamus plašākai auditorijai, pētot labas prakses piemērus žurnālistikā un analizējot tendences mediju industrijā, organizācija tiecas uzlabot žurnālistikas kvalitāti, bagātināt izpratni par medijiem, kā arī sekmēt preses brīvību. EJO galvenais mērķis ir mazināt plaisu starp komunikācijas pētniecību un pasauli ārpus akadēmiskajām institūcijām.

Pirmajā konferences dienā tiks pārrunāti Eiropas Žurnālistikas observatorijas darba kārtībā aktuālie jautājumi, ar prezentācijām uzstāsies organizācijas pārstāvji. No Latvijas puses konferences dalībniekus uzrunās komunikācijas nozares eksperte, asociētā profesore Dr.sc.soc. Anda Rožukalne.

Konferences noslēguma dienu, kas norisināsies Turībā, atklās un dalībniekus sveiks augstskolas Komunikācijas fakultātes dekāns, asoc. profesors Andris Pētersons. Viņš klātesošos savā uzrunā arī iepazīstinās ar augstskolas īstenoto doktora studiju programmu „Komunikācijas vadība” un tās nozīmi komunikācijas zinātnes pētniecības turpmākā attīstībā.

Kopš 2010. gada Biznesa augstskolas Turība komunikācijas zinātnes doktora studiju programma „Komunikācijas vadība” un biedrība “Mediju institūts” ir kļuvusi par organizācijas biedru, uzturot organizācijas interneta portālu latviešu valodā www.parzurnalistiku.lv. Tajā, tāpat kā organizācijas portālos pārējās desmit valodās, notiek mediju pētniecībā iegūto zināšanu pārnese – vienuviet un regulāri tiek sniegta informācija par dažādām tendencēm un pārmaiņām žurnālistikā un medijos, par salīdzinošo pētījumu rezultātiem, koncentrējoties uz inovācijām un optimālo praksi.

 

Plašāka informācija:
Līga Ozoliņa
Mob.tel. 26369141
E-pasts: liiga_ozolinna@inbox.lv

15.05.2014

Nodarbību saraksts