Aktualitātes>Maršruts Rīga – Ogre jeb 40 km gara pastaiga lielākajā pasaules tūrisma izstādē „ITB BERLĪNE 2013”

Maršruts Rīga – Ogre jeb 40 km gara pastaiga lielākajā pasaules tūrisma izstādē „ITB BERLĪNE 2013” (1)

Laika periodā no 6. līdz 10. martam Berlīnē norisinājās viena no nozīmīgākajām tūrisma izstādēm pasaulē „ITB Berlin 2013”. Mēs, Biznesa augstskolas Turība maģistrantūras un bakalauru studiju programmu studenti, topošie tūrisma nozares profesionāļi, apmeklējām šo grandiozo pasākumu, lai uzzinātu vairāk par jaunākajām pasaules tendencēm tūrisma nozarē un izpildītu mums uzdotos uzdevumus.

Izstādē kopumā piedalījās 10 086 dalībnieku no 188 valstīm. Latvija kopā ar citām Eiropas valstīm un saviem Baltijas kaimiņiem atradās 18. hallē. Izstādes kopējā platība ir 16 000 m2, un divu dienu laikā ar kājām tika nostaigāts ceļš 40 km garumā, kas ir pielīdzināms maršruta garumam „Rīga - Ogre”.

Katrs dalībnieku stends bija individuāls un neatkārtojams, un katrs no tiem centās piesaistīt apmeklētājus ar visdažādākajiem veidiem: Spānijas pārstāvji deva degustēt mājas vīnus un kokteiļus no svaigiem augļiem, Grieķijas pārstāvji taisīja tradicionālās grieķu aukstās kafijas, Centrālamerikas pārstāvji apbrīnoja ar eksotiskajām dejām, savukārt Taizemiešu mākslinieki rādīja cīņas mākslas paraugdemonstrējumus, kā arī ļoti daudz citu interesantu priekšnesumu no pārējiem izstādes dalībniekiem.

Viens no mūsu uzdevumiem bija novērtēt valstu un uzņēmumu mārketinga aktivitāšu profesionalitāti. 26 hallēs mums bija iespēja iepazīt gan veiksmīgākus, gan ne tik veiksmīgus piemērus.

Paralēli izstādei norisinājās starptautiska konference, kurā piedalījās tūrisma nozares pētnieki un  profesionāļi no visas pasaules - tādi kā Klaus Sendingers (Claus Sendinger), Dags Lanskijs (Doug Lansky), prof. Maikls C. Burda (Prof. Michael C. Burda, Ph.D.) un daudzi citi. Lekcijās sniedza ieskatu par esošo situāciju nozarē, kā arī eksperti dalījās savos viedokļos par nākotnes tūrisma nozares vīziju un iespējamajiem pagriezieniem.

Brauciena laikā tika iegūta neatsverama pieredze, kā arī ir palielinājusies zināšanu krātuve, un iegūtas patīkamas sāpes kājās.:) Iesakām iejusties šajā piedzīvojumā visiem gribētājiem un pārliecināties par visu ar savām acīm, lai atgrieztos ar jaunām biznesa idejām un pilnveidotu Latvijas tūrisma nozari.

Biznesa augstskolas Turība studenti jau ceturto gadu dodas mācību ekskursijā uz vienu no nozīmīgākajām tūrisma izstādēm pasaulē „ITB Berlin 2013”, lai iepazītos ar starptautisko tūrisma izstāžu lomu un izmantošanas iespējām tūrisma uzņēmumu un organizāciju mārketingā un menedžmentā.

Vairāk informācijas par izstādi - www.itb-berlin.de/en.

 

Teksta autori:

Sergejs Brusovs (SML1V1)
Krista Kauseniece (STL4D2)

09.04.2013

Komentāri

locksmith near me

12.07.2016. 17:40
Such a very useful article. Very interesting to read this article....

Nodarbību saraksts