Aktualitātes>Labdarības pasākumā Iecavā uzstāsies Kārlis Kazāks un Gunāra Kalniņa gospeļu koris

Labdarības pasākumā Iecavā uzstāsies Kārlis Kazāks un Gunāra Kalniņa gospeļu koris (0)

Turpinot jauniešu labdarības pasākumu tradīciju, 2013.gada 21. decembrī, plkst.19.00, Iecavas kultūras namā notiks Iecavas Jauniešu padomes rīkotais 5.labdarības pasākums „Palīdzi!”. Pasākuma mērķis ir sniegt materiālu palīdzību divdesmit divus gadus vecajam iecavniekam – Austrim Augustam, kuram ir nepieciešama aknu transplantācija.

Austrim ir reti sastopama un līdz šim neizzināta saslimšana, kura nav medicīniski ārstējama – sklerotizējošais holangīts, kas veicina žultsvadu sašaurināšanos aknās. Austrim ir piešķirta II grupas invaliditāte.

Vienīgā iespēja glābt Austri ir aknu transplantācija, kas nav valsts apmaksājamo procedūru sarakstā. Valsts neapmaksā procedūras izdevumus ārvalstīs.

Eiropā aknu transplantācija izmaksā apmēram 230 000 eiro, savukārt Baltkrievijā šādas operācijas izmaksas ir ap 85 000 dolāru. Ik mēnesi veselības uzturēšanai un medikamentiem Austrim nepieciešami ap sešdesmit latiem.

Lai kopā palīdzētu Austrim, labdarības pasākuma ietvaros notiks koncerts un bērnu un mākslinieku radošo darbu izsole. Koncerts solās būt muzikāli piesātināts un emocionāls, kur apmeklētājus priecēs dziedātājs un komponists Kārlis Kazāks, Gunāra Kalniņa dibinātais un izlolotais gospeļu koris „GG Choir”, kas izpildīs gan Ziemassvētku dziesmas, ko sarakstījuši Latvijas un ārzemju autori, gan klasiskus gospeļu mūzikas hitus. Koncertu papildinās pianista Daiņa Teņa (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students, vairāku starptautisku konkursu laureāts) un pianistes Raivitas Lauciņas – Veineres (Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkne) muzikālais sniegums un Andas Vaičekones (Rīgas Doma kora skolas audzēkne) dziedājums. Neiztrūkstoši labdarības koncerta dalībnieki ir Iecavas mūzikas skolas audzēkņi ar krāšņu priekšnesumu gammu.

Tradicionāli pēc koncerta notiks aizraujoša pašmāju bērnu, jauniešu un mākslinieku radošo darbu izsole.

Adventes laikā pirms labdarības pasākuma, svētdienās Iecavas tirgus laukumā norisināsies labdarības pasākuma kampaņa „Palīdzi Austrim!”, kuras laikā jaunieši ar siltu tēju centīsies sasildīt iedzīvotāju dāsnās sirdis.

Šis pasākums ir tikai sākums garajam labdarības maratonam, jo operācijai nepieciešami lieli naudas līdzekļi.

Iecavas Jauniešu padome aicina ikvienu apmeklēt jauniešu rīkoto labdarības pasākumu, lai palīdzētu Austrim, jo tikai vienotā sabiedrībā ir spēks un iespēja sasniegt visaugstākos un cēlākos mērķus.

Visi labdarības pasākuma laikā iegūtie ziedojumi tiks novirzīti Austrim nepieciešamajai operācijai.

 

­­­­

Biedrība „Iecavas Jauniešu padome” ir 2009.gadā dibināta jauniešu biedrība, kurai piešķirts sabiedriskā labuma statuss jomā „labdarība”. Biedrībā darbojas ap 20 jauniešiem. Biedrības mērķis ir apvienot tās fiziskās un juridiskās personas, kas vēlas praktiski veicināt jaunatnes formālās un neformālās izglītības attīstīšanu un pilnveidošanu, ar to saistīto pieredzes apmaiņas realizēšanu jauniešu vidū, jaunatnes kultūras pasākumu realizēšanu un ar to saistīto projektu īstenošanu.

 

Informāciju sagatavoja:
Biznesa augstskolas Turība, Sabiedrisko attiecību fakultātes studente,
Biedrības "Iecavas Jauniešu padome" pārstāve
Monta Dubkēviča
Mob.tel.: 20084438

 

Jautājumu gadījumā sazināties:
Laine Baha,
Biedrības „Iecavas Jauniešu padome” valdes priekšsēdētāja
Mob.tel.: 26139833
E-pasts: laine.baha@gmail.com

29.11.2013

Nodarbību saraksts