Aktualitātes>Konferencē „Radīt nākotni: Komunikācija. Izglītība. Bizness” vienuviet pulcējās vairāk nekā 400 dalībnieku

Konferencē „Radīt nākotni: Komunikācija. Izglītība. Bizness” vienuviet pulcējās vairāk nekā 400 dalībnieku (0)

Lai formulētu idejas par Latvijas izaicinājumiem un perspektīvām komunikācijā, izglītībā un biznesā, kuras spētu sekmīgi virzīt valsti tās otrajā simtgadē, vakar, 30. maijā Biznesa augstskolas Turība telpās norisinājās 14. Starptautiskā zinātniski praktiskā konference „Radīt nākotni: Komunikācija. Izglītība. Bizness”, kur piedalījās vairāk nekā 400 komunikācijas un sabiedrisko attiecību profesionāļu, uzņēmēju un vadītāju, studentu un zinātnieku.

Konferenci atklāja Biznesa augstskolas Turība Attīstības padomes  priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, Biznesa augstskolas Turība rektors Antons Kiščenko un Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko attiecību fakultātes dekāns Andris Pētersons.Konferencē piedalījās Latvijas valsts amatpersonas, augstskolu profesori, uzņēmēji, pētnieki un studenti, ārvalstu viesi no ASV, Nīderlandes, Itālijas un Krievijas.

Plenārsēdē uzstājās Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Sanda Liepiņa, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents  Ojārs Spārītis, Sanhosē Valsts Universitātes (ASV) emeritēts profesors, pasaulē populārākās mācību grāmatas Public Relations Strategies and Tactics autors, Dr.phil. Deniss Vilkoks (Denis Wilcox, ASV), Hāgas Universitātes docents Barijs Verbeks (Barry Verbeck, Nīderlande), mediju koncerna „Baltijas Mediju Alianse” Attīstības projektu vadītājs, Maskavas Valsts universitātes un Augstākās ekonomiskās skolas pasniedzējs Aleksejs Jefimovs (Latvija/Krievija) un Aģentūras 77 Kvalitātes nodrošināšanas un attīstības vadītājs Karlo Beki (Carlo Becchi, Itālija).

Dienas otrajā daļā notika zinātnieku un studentu sesijas, kurās tika prezentēti studentu pētījumi un projekti. Tāpat darbojās deviņas laboratorijas, kopīgi meklējot atbildes uz Latvijas nākotnei svarīgiem jautājumiem: kurās nākotnes tehnoloģijās varam būt spēcīgi pasaulē; kādi ir risinājuma varianti vienota Latvijas sabiedriskā medija izveidei; kā mērīt atdevi no sabiedriskajām attiecībām; kā nopelnīt, rūpējoties par dabu; kādas ir ilgtspējīga biznesa versijas; kādas ir inovatīvas idejas radoša un profesionāla valsts civildienesta izveidei; kas jādara skolotājam, lai skolēns būtu konkurētspējīgs; kas jādara skolotājam, lai skolēns būtu konkurētspējīgs; kas ir darāms, lai kultūra netiktu uzskatīta par elitāru nodarbi.

Atbildes Konferences dalībniekiem palīdzēja rast Rīgas Augsto tehnoloģiju izglītības biedrības valdes priekšsēdētājs Rihards Gailums un jauno tehnoloģiju zinātājs Kristaps Skutelis, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants un jauniešu interešu vēstnieks, blogeris Alekss Dinamo, LASAP valdes priekšsēdētāja Dagnija Lejiņa jauniešu interešu vēstnieks, mūziķis un komponists Dons, biedrības „Zemes draugi” padomes loceklis Jānis Ulme un jauniešu interešu vēstnieks, minimālists Kaspars Vaikulis, LR Tautsaimniecības padomes priekšsēdētājs, LTRK viceprezidents PhD. Aigars Rostovskis, SIA Steez Media Group radošais direktors Toms Širins un sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pavasaris, Valsts kancelejas direktora vietniece pārvaldes un cilvēkresursu attīstības jautājumos Eva Upīte un jauniešu interešu vēstnieks, Ghetto Daddy producents Raimonds Elbakjans, Radošuma pils dibinātājs, SIA Primekss valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs un jauniešu interešu vēstnieks, "Nacionālā Apvienība" jauniešu organizācijas biedrs, Jauniešu Saeimas kandidāts Reinis Rūdolfs Ozolkāja, Latvijas Zinātnes padomes loceklis, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības priekšsēdētājs Gatis Krūmiņš, SkeptiCafe līdzdibinātāja Signe Cāne, Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone un jaunais mākslinieks, Popper Magazine līdzdibinātājs Frost.

Laboratoriju darba grupu moderatoru lomā iejutās pasniedzēji no Ērgļu vidusskolas, Smiltenes ģimnāzijas, Ropažu vidusskolas, Liepājas 6. vidusskolas, Rīgas 31. vidusskolas, Iecavas novada Zālītes speciālās internātskolas, Līgatnes novada vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas.

Konferenci organizēja Biznesa augstskolas Turība  Sabiedrisko attiecību fakultāte sadarbībā ar Hāgas Universitāti (The Hague University of Applied Sciences), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Valsts kanceleju, Latvijas Asociāciju sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP), Latvijas Biznesa konsultantu asociāciju (LBKA), Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un ideju grupu „Radošuma pils”.

Biznesa augstskolas Turība vārdā sakām lielu paldies visiem dalībniekiem un partneriem!

 

Turpinot diskusijas par sabiedriskajās attiecībās aktuālajām tēmām, no 31. maijam līdz 1. jūnijam Daudzeses pamatskolā jau astoto reizi notiks Biznesa augstskolas Turība studentu organizētā Dinamiskās domas darbnīca. Šogad pieredzē ar topošajiem speciālistiem dalīsies sabiedrisko attiecību profesionālis numur viens Eiropā – Starptautiskās sabiedrisko attiecību asociācijas (International Public Relations Association) prezidents, "Open Agency France" dibinātājs un izpilddirektorsKristofs Žinestī (Christophe Ginisty), kā arī citi ārvalstu un pašmāju nozaru profesionāļi.

31.05.2013

Nodarbību saraksts