Aktualitātes>Inovatīva vēja turbīnas ideja iegūst EUR 20 000 Turības ideju konkursā

Inovatīva vēja turbīnas ideja iegūst EUR 20 000 Turības ideju konkursā (2)

Biznesa augstskolā Turība norisinājies konkursa „20 000 EUR Turības studentam” fināls. Kompetentas žūrijas priekšā stājās 14 finālisti, kuri savas biznesa idejas prezentēja klātienē. Par labāko tika atzīta Uzņēmējdarbības vadības 1. studiju gada studenta Ritvara Ganuļeviča vēja turbīnas ideja Milda 1.

Video ieraksts no konkursa ir pieejams ŠEIT.

Idejas pamatā ir Latvijā raksturīga problēma - zivju slāpšana ziemā, kad ūdens tilpnes pārklāj ledus kārta. Paralēli apzinot vēja enerģijas priekšrocības, Ritvars ar partneri nolēma aeratoru un vēja turbīnu apvienot vienā iekārtā. Tā rezultātā tapa inovatīvs produkts Milda 1, kurš, pateicoties vēja enerģijai pilda, aeratora funkcijas un bagātina ūdeni ar skābekli. Pati ideja radās jau pirms trim gadiem, pa šo laiku tā ir mainīta un papildināta, līdz tapis prototips, kurš gan vēl esot jāpieslīpē. "Sākām ar skicēm, lai izveidotu interesantāku ģeneratora daļu, vienlaicīgi nezaudējot vēja spēku. Nākamie soļi ir pabeigt prototipu un izgatavot vēl dažus produktus, lai varētu uzsākt tirdzniecību," stāsta Ritvars. Konkursā iegūtos līdzekļus jaunietis plāno izmantot nepieciešamo iekārtu iegādei un ir apņēmības pilns darīt visu, lai pēc iespējas ātrāk inovatīvais produkts būtu pieejams plašākai sabiedrībai. "Uzvara nebūtu iespējama, ja ejot uz mērķi nedomātu par pašu procesu un to, ko vēlamies redzēt mērķa galā. Ir jātic idejai, jo tikai tā var pārliecināt citus par tās funkcionalitāti un nepieciešamību," uzsver Ritvars.

Gaismas pils radošais direktors Gatis Mūrnieks, augstskolas ideju konkursa „20 000 EUR Turības studentam” fināla žūrijas komisijas priekšsēdētājs atzīst, ka Rihards ar savu prezentāciju esot apbūris žūriju. "Labākais bija tas, kurš varēja sevi parādīt dažādās disciplīnās, gluži kā desmitcīņā - prezentējot sevi, sagatavojot video materiālu, demonstrējot idejas prototipu, nezaudējot aukstasinību, smaidot un spējot atbildēt uz visiem jautājumiem. Bez tam, šī ideja ir funkcionāla, jo risina lokālu problēmu," uzsver Mūrnieks.

Žūrijas komisijas loceklis Māris Rēvalds, Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājs, atzinīgi vērtē Biznesa augstskolas Turības iniciatīvu rīkot šāda veida konkursu. "Tā ir apsveicama iniciatīva, ka augstskola šādā veidā stimulē savu studentu radošo domu attīstību un iespēju uzsākt savu biznesu. Izvērtējot finālistus, uzstādījums tika likts uz idejas inovativitāti, spēju ģenerēt neparastas idejas, pie kam tika ņemts vērā, cik plašs ir skatījums - vai idejai ir arī eksporta potenciāls. Vēlu veiksmi uzvarētājām, viņš ir cilvēks, kuram piemīt spēja saredzēt plašus apvāršņus." 

Lai nokļūtu līdz finālam, jauniešiem bija jāpārvar divas kārtas - iepriekšējā atlase un publiskais balsojumus, kas norisinājās diena.lv mājas lapā. Kopumā publiskajā balsojumā tika nobalsots 5786 reizes.

Konkursam pieteiktās labākās idejas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija deviņi dažādu nozaru profesionāļi: Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis, uzņēmēja un Kosmetoloģijas koledžas līdzīpašniece Marika Ģederte, žurnāla Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele, Gaismas pils radošais direktors Gatis Mūrnieks, Veselības centrs 4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, zvērināts advokāts Aldis Gobzems, ZGI Capital Investīciju direktors Rūdolfs Krese, Baltictravelnews.lv vadītājs Aivars Mackevičs, žurnāliste un Dienas žurnāli redaktore Inga Gorbunova.

Jau iepriekš ziņots, ka Biznesa augstskola Turība 2013./2014. studiju gada sākumā izsludināja ideju konkursu „20 000 EUR Turības studentam”. Konkursā tika aicināts piedalīties ikviens 2013./2014. studiju gada students, kurš vēlas savā īpašumā iegūt 20 000 euro sava sapņa piepildīšanai, secīgi apguvis noteiktu studiju programmu un izpildījis līguma par izglītības iegūšanu nosacījumus. Konkursā tika noteikts, ka galveno naudas balvu saņems viens 2013./2014. studiju gada students, kura ideja atzīta kā labākā.

Foto: Santa Kozlova

###GALLERY-HOLDER###

 

03.07.2014

Komentāri

Jurijs

09.12.2016. 13:54
Cityfinances

Rūdolfs

03.07.2014. 17:21
Pieks par Turību, īpaši par Aigaru Rostovski, īsts vadītājs, domā par savas augstskolas jauniešu izglītību!!Lai veicas visas idejas piepildīt!!!

Nodarbību saraksts