Aktualitātes>Darba devēj, iesaki 32 850 absolventiem – KO un KUR mācīties!

Darba devēj, iesaki 32 850 absolventiem – KO un KUR mācīties! (0)

Jau ceturto gadu Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras portālu Prakse.lv un darba devējiem aicina veidot Uzņēmumu ieteiktāko skolu un studiju TOPu. Tā ietvaros ikvienam darba devējam līdz 12.jūnijam ir iespēja portālā Prakse.lv ieteikt, kādas profesijas jauniešiem vērts apgūt un kur to vislabāk darīt, lai kļūtu par darba tirgū pieprasītiem profesionāļiem. Divus gadus pirmajā pieciniekā stabili ierindojusies arī Biznesa augstskolas Turība.

Uzņēmumu ieteiktāko skolu un studiju TOPs tiek veidots ar mērķi nodrošināt jauniešiem nepastarpinātu darba tirgus informāciju un palīdzēt turpat 33 tūkstošiem pamatskolu un vidusskolu absolventu šovasar izdarīt pareizo izvēli. „Tā ir darba devēju iespēja palīdzēt jauniešiem izdarīt izvēli, tādejādi iegūstot labākus un kvalificētākus darbiniekus saviem uzņēmumiem nākotnē,” uzsver LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Pagājušā gadā savu viedokli TOPa izveides laikā izteica vairāk nekā 620 darba devēju, iesakot kopumā 83 mācību iestādes, kurās apgūt dažādas specialitātes. TOP 5 ieteiktākās mācību iestādes 2013. gadā bija Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Banku augstskola, Biznesa augstskola Turība un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Darba devēji novērtē profesionālo studiju programmu kvalitāti. 35% no TOP 20 pagājušā gadā ieteiktākajām studiju programmām ir profesionālā bakalaura programmas.  LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone: „Jaunieši un viņu vecāki Latvijā līdz šim nepelnīti zemu vērtējuši profesionālo izglītību, uzskatot, ka akadēmiskā izglītība ir augstāk vērtējama, tomēr TOPa rezultāti parāda, ka daudziem darba devējiem svarīgas ir tieši praktiskās prasmes un izpratne par veicamo darbu, kas, uzskatu, tuvākajos gados kļūs par arvien izplatītāku uzstādījumu.”

Ar TOPa pagājušā gada rezultātiem var iepazīties šeit: www.prakse.lv/tops

Darba devēj, Tavās rokās arī šogad ir Latvijas jauniešu nākotne – kvalitatīva izglītība un pieprasīta profesija ir profesionāla darbaspēka pamatā, kā arī veicina valsts attīstību un tautsaimniecības izaugsmi. Viedokli var izteikt ikviens darba devējs!

Topa veidotāji ir pārliecināti, ka galvenokārt uz šiem ieteikumiem absolventi šovasar un turpmāk balstīs savu studiju izvēli, jo, kā atzīst jaunieši, tie visvairāk uzticas darba devējiem un to ieteikumiem.

Ieteikt, KO un KUR studēt, iespējams izglītības un karjeras portālā www.prakse.lv līdz 12. jūlijam!

Pasākumu informatīvi atbalsta: inbox.lv, apollo.lv, draugiem.lv, ir.lv, kasjauns.lv, 1188, ziemeltavija.lv, CV Market, Rēzeknes pilsētas dome, Iecavas nodava pašvaldība, Gulbenes novada dome, Aizkraukles novada pašvaldība.

 

Par LDDK:

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija Latvijā uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās. LDDK ir sociālā dialoga partneris valdībai un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai, ved sarunas ar valsts un pašvaldību institūcijām, apvieno 68 nozaru, profesionālās un reģionālās uzņēmēju biedrības un darba devēju organizācijas, kā arī vadošos uzņēmumus, kuros strādā virs 50 darbiniekiem, - kopumā vairāk nekā 5000 darba devējus. Kopumā LDDK biedri Latvijā nodarbina virs 37% darba ņēmēju.

 

Par Prakse.lv:

Prakse.lv ir lielākais izglītības un karjeras portāls Latvijā. Tā ir platforma, kurā vairāk nekā 64 000 reģistrēto jauniešu sazinās ar uzņēmumiem, valsts iestādēm, nevalstiskajām organizācijām un mācību iestādēm, lai kopēji vienotos par prakses, brīvprātīgā un vasaras darba iespējām. Portālā iespējams iepazīties ar profesijām un mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām, uzdot sev interesējošos jautājumus, pieteikties karjeras pasākumiem un izmantot vēl daudzas citas iespējas. Portāla mērķis ir palīdzēt jauniešiem veidot savu karjeru veiksmīgāk.

 

 

Kontakti:
Annemarī Šperliņa
anne@prakse.lv
22029481

14.05.2014

Nodarbību saraksts