Absolventiem>Absolventu viedokļi

Absolventu viedokļi

 

Miķelis Visockis,

Miķeļtirgus dibinātājs un vadītājs, dabīgās kosmētikas ražotājs, pasākumu vadītājs un Sigulda Adventures radošais direktors

Viedoklis tapis 2018. gada maijā

Aktīvās atpūtas jomā Latvija ir soli priekšā kaimiņiem

Latvijā ir ļoti plašs aktīvās atpūtas piedāvājums, turklāt par saprātīgām izmaksām katrs var atrast sev piemērotāko atpūtas veidu no kartingiem līdz pat lidošanai un gumijlēkšanai. Mums ir daudz, ko piedāvāt, jāiemācās tikai to popularizēt, lai pie mums brauktu arī viesi no kaimiņvalstīm un citām pasaules vietām, uzsver Sigulda Adventures radošais direktors, Biznesa augstskolas Turība absolvents Miķelis Visockis. 

Lasīt vairāk ...

Inga Kovaļonoka,

Tūrisma pakalpojuma sniedzēja Averoja Korporatīvo klientu konsultante: : Vai darījuma braucieni uz “nedrošajām” valstīm paliek arvien mazāk?

Viedoklis tapis 2018. gada janvārī

Kā nestabilā politiskā un drošības situācija virknē valstu ietekmējusi tūrisma operatoru darbu? Vai komandējumi un darījumu braucieni uz “nedrošajām” valstīm paliek arvien mazāk, stāsta Biznesa augstskolas Turība absolvente un Tūrisma pakalpojuma sniedzēja Averoja Korporatīvo klientu konsultante Inga Kovaļonoka.

Lasīt vairāk...

 

Laura Paulovska,

SIA “Saldus Agroķīmija” agronome un konsultante: Silto ziemu iespaidā būs problēmas izaudzēt augus bioloģiski

Viedoklis tapis 2018. gada janvārī

Globālās sasilšanas ietekmē pēdējos gados Latvijā ziemas ir kļuvušas daudz siltākas. Latvijā pieaudzis arī nokrišņu daudzums, sevišķi ziemas periodā, kas rada mitrāku klimatu. Klimata izmaiņu radītās problēmas ir arī ūdens līmeņa paaugstināšanās Baltijas jūrā, kā arī plūdi, kas sagādāja lielus zaudējumus Latgales reģiona lauksaimniekiem 2017. gada vasaras nogalē.

Klimata izmaiņas ietekmē arī augu valsti, tāpēc turpmāk silto ziemu iespaidā varētu būt problēmas izaudzēt kultūraugus konvenciāli, integrēti un bioloģiski - uzmanību problēmai vērš Biznesa augstskolas Turība absolvente, SIA “Saldus Agroķīmija” agronome un konsultante - Laura Paulovska.

Lasīt vairāk...



Ilze Stefaņenko,

Rāmavas Depkina muižas pārvaldniece: Kultūras pieminekļu patvaļīga izpostīšana

Viedoklis tapis 2018. gada janvārī

Kādi ir Latvijas muižu un piļu stāsti? Skaista atdzimšana un drūma aiziešana nebūtībā. Lai arī vēstures notikumu ietekmē muižu un piļu skaits saruka, kad pasaules karos tās tika postītas un dedzinātas,  mēs vēl aizvien varam teikt, ka esam bagāti ar to skaitu. Dažos logos atkal deg gaismas un skaistos mūrus silda kamīns, tomēr cik daudz ir logu, kuros svilpo vējš un par ēkas vareno skaistumu liecina vien vēsturiskas fotogrāfijas… Kāpēc ir muižas, kas aiziet postā un kas par to ir atbildīgs? Saruna ar Rāmavas Depkina muižas saimnieci Ilzi Stefaņenkovu.

Lasīt vairāk...

 

 

 

Līga Strazdiņa,

Digitālās reklāmas aģentūras Triple20 dibinātāja un Snovborda Akadēmijas vadītāja : Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām

Viedoklis tapis 2017. gada decembrī

Pieaugot  lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, ir veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā  izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā kaitinošas. Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Līga Strazdiņa. 

Lasīt vairāk...

 

 

 

 

 

Kārlis Berlands,

Uzņēmuma 4Cyclists vadītājs: Sākas gatavošanās velomaratoniem

Viedoklis tapis 2018. gada janvārī

Pēdējos desmit gados Latvijā velobraukšanas nozare ir attīstījusies un ir ar augšupejošu tendenci. Uz ielām parādās arvien vairāk satiksmes dalībnieki, kas pārvietojas ar velosipēdiem - ne tikai tie, kas velosipēdu izmanto sportā vai amatieru sportā, bet arī tie, kuri velosipēdu izmanto atpūtai vai kā pārvietošanās līdzekli. “Janvārī un februārī sākas gatavošanās velomaratoniem, kad tiek pasūtīti velobraukšanas tērpi un notiek reģistrēšanās braucieniem, tāpēc šis mums ir aktīvākais laiks” – stāsta uzņēmuma 4Cyclists vadītājs un Biznesa augstskolas Turība absolvents Kārlis Berlands.

Lasīt vairāk...

 

 

Egita Puķīte,

Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” vadītāja: Ziemassvētku dāvanu iegāde pielīdzināma eksāmeniem studiju laikā

Viedoklis tapis 2017. gada decembrī

Kad līdz Ziemassvētkiem palikušas vairs tikai dažas nedēļas, lielākajai daļai sabiedrības aktualizējas  jautājums par dāvanām. Vai Ziemassvētku dāvanas bez steigas nebūtu labāk pirkt jau jūlijā? Vai mēs izbaudām decembri kā svētkus? Saruna ar Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” vadītāju, Biznesa augstskolas Turība absolventi Egitu Puķīti par aktīvo iepirkšanās laiku pirms Ziemassvētkiem, klientu iepirkšanās paradumiem un par lielveikalu nākotni šajā laikā, kad strauji attīstās tehnoloģijas un pirkumus var veikt arī caur internetu.

Lasīt vairāk...

Edgars Untāls, 

Biznesa koučs, personības izaugsmes treneris un grāmatu autors: Bizness nav process un uzņēmējs nav profesija

Viedoklis tapis 2017. gada oktobrī

Edgars Untāls ir daudzpusīga personība - biznesa koučs, personības izaugsmes treneris, grāmatu autors un uzņēmējs! Viņš uzskata, ka veselīgi funkcionējošs uzņēmums, visticamāk, netaps ne šodien, ne rīt – pēc statistikas datiem tam vidēji ir nepieciešams piecus gadus ilgs laika periods jeb desmit tūkstoši stundu, kuras tiek ieguldītas attiecīgajā lietā, piemēram, biznesa idejā. Ja mēs gribam šodien sākt un rīt pelnīt lielu naudu, visticamāk - paliksim gribot. 

Lasīt vairāk...

 

Kaspars Rožkalns,

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītājs Ķīnā (Šanhajā un Ninbo), jahtas SPANIEL kapteinis: Ķīna izrāda interesi par augstākās izglītības iespējām Latvijā

Viedoklis tapis 2017. gada novembrī

Kaspars Rožkalns, meklējot jaunus izaicinājumus, ir pārcēlies uz Ķīnu, un kļuvis par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītāju Šanhajā un Ninbo. Viņš apgalvo, ka izglītības nozares stabilitāte un attīstība ir ārvalstu studentu rokās un jau pēdējo trīs gadu laikā šo studentu skaits Latvijas augstskolās ir audzis ievērojamā tempā – apmēram par 20% ik gadu. Ķīnas ekonomika strauji attīstās un tas ir viens no lielākajiem motoriem, tieši tāpēc visa pasaule mēģina pārdot Ķīnai savas preces un pakalpojumus.

Lasīt vairāk...

 

Daira Bērtule,

Liepājas Kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja: Simtgadei jāgatavojas vairākus gadus!

Viedoklis tapis 2017. gada septembrī

Savu simtgades jubileju Latvijas valsts atzīmēs 2018.gadā. Svinībām gatavojas ne tikai valsts galvaspilsēta Rīga, bet arī Latvijas reģioni, novadi, pagasti un katrs no mums.  Par to, kāds noskaņojums valda Liepājā un kā svētkiem gatavojās kurzemnieki, stāsta Biznesa augstskolas Turība absolvente, Liepājas Kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule. 

Lasīt vairāk ...

Jānis Makstnieks,

Uzņēmuma “Pūres Šokolāde” grafiskais dizainers: Saldais darbs uzņēmumā Pure Chocolate

Viedoklis tapis 2017. gada septembrī

Lai arīdarba diena būtiski neatšķiras no biroju darba, ir sapulces, spraigs darbs ar piegādātājiem, kolēģiem, aģentūrām un ražotājiem, kalendārs ir izraibināts no vienas vietas, jāatzīst, ka Jāņa darbs vieš mazliet greizsirdību to acīs, kuri mīl šokolādi. Par dizainu, atbildīgo un, protams, saldo darbu stāsta Turības absolvents un Pure Chocolate grafiskais dizainers Jānis Makstnieks. 

Lasīt vairāk ...

 


Daina Vanaga,

Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja un atpūtas pasākuma ģimenēm “ma-DARA” idejas autore un organizatore: Mēs esam spēcīga tauta un mums ir ar ko lepoties!

Viedoklis tapis 2017. gada augustā

Daina Vanaga ir Biznesa augstskolas Turība absolvente. Pēc augstskolas absolvēšanas viņa pievienojās Liepājas Simfoniskā orķestra komandai, kļūstot par tā mārketinga speciālisti. Paralēli šiem darba pienākumiem, Daina ir realizējusi savu ideju un ieviesusi tradīciju, katru gadu rīkojot atpūtas pasākumu ģimenēm “ma-DARA”, lai palīdzētu cilvēkiem apzināties, cik spēcīga tauta mēs esam un kādas ir mūsu saknes.

Lasīt vairāk ...

Ilze Stūre,

Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas speciāliste, Madonas tūrisma informācijas centra speciāliste: Iedzīvotājiem ir jābūt ieinteresētiem tūrismā!

Viedoklis tapis 2017. gada augustā

Ilze Stūre ir Biznesa augstskolas Turība absolvente un Madonas patriote. Strādājot par tūrisma speciālisti, Ilzei noder gan augstskolā gūtās komunikācijas prasmes, gan iemaņas pasākumu organizēšanā. Tuvojoties tūrisma vasaras sezonas noslēgumam, kad tikko aizvadīti Melleņu svētki, bet viens no gaidītākajiem pasākumiem “Ezera skaņas” vēl tikai priekšā, aicinājām Ilzi dalīties atziņās par to, kas ir nepieciešams, lai attīstītos tūrisms reģionos un kādi jaunumi sagaida gan Madonas iedzīvotājus, gan viesus.

Lasīt vairāk ...

 


Nika Frīdberga-Pumpuriņa,

Ogres novada Tūrisma informācijas centra tūrisma koordinatore, bērnu izklaides centra „Džungļu parks” līdzīpašniece un mārketinga komunikācijas vadītāja: Katrs izaicinājums ir pierādījums profesionalitātei!

Viedoklis tapis 2017. gada augustā

Nika Frīdberga-Pumpuriņa ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība programmu Sabiedriskās attiecības un šobrīd viņa strādā par tūrisma koordinatori Ogres novada Tūrisma informācijas centrā. Dzimtajā pilsētā viņa piepilda arī sapni par ģimenes uzņēmumu, izveidojot bērnu izklaides centru Džungļu parks. Intervijas laikā jautājām Nikai gan par viņas sirds pilsētu Ogri, tās nesen aizvadītajiem pilsētas svētkiem un attīstības potenciālu,  gan par Džungļu parku, kas savu dzimšanas dienu oficiāli svinēs 16.augustā. Lai izdodas viss, kas iecerēts, un vēl vairāk! 

Lasīt vairāk ...

Sigita Klētniece,

Tūrisma uzņēmuma “Cēsis inside” īpašniece, gide un pasākumu vadītāja: Ieraugi Cēsis citādāk!

Viedoklis tapis 2017. gada jūlijā

Biznesa augstskolas Turība absolvente Sigita Klētniece ir Tūrisma uzņēmuma Cēsis inside vadītāja, aktīvi darbojas arī uzņēmumā Cēsis vieno, vada ekskursijas, pasākumus, un kā patiesa pilsētas patriote aicina ikvienu no mums uz pilsētas svētkiem, lai ieraudzītu Cēsis citādāk – īpašāk! Tuvojoties Cēsu pilsētas 811.dzimšanas dienai, aicinājām Sigitu pastāstīt gan par savu pieredzi un tās nozīmi karjeras attīstībā, gan par Cēsu pilsētas svētkiem, svētku programmu un pašiem cēsniekiem.

Lasīt vairāk ...


Inta Dravniece,

Uzņēmuma Cēsu tūrisma aģentūra īpašniece un vadītāja, sertificēta tūrisma gide: Cēsu tūrisma aģentūra svinēs jau divdesmit otro dzimšanas dienu!

Viedoklis tapis 2017. gada jūlijā

Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles absolvente Inta Dravniece ir Cēsu tūrisma aģentūras dibinātāja un sertificēta gide, kuras pārziņā ir viena no pirmajām tūrisma aģentūrām Cēsīs un viena no retajām aģentūrām, kas drīzumā svinēs savu divdesmit otro dzimšanas dienu!Sarunā ar Intu mēģinājām uzzināt veiksmes formulu, kas ļāvusi ilgtermiņā veiksmīgi vadīt uzņēmumu, speciālistes viedokli par vietām, kuras apskatīt tepat Baltijas valstīs, kā arī par interneta un digitalizācijas ietekmi un tūrisma aģentūru tās pastāvēšanas laikā.  

Lasīt vairāk ...

Māris Lazdāns,

Foto aģentūras PHOTORED vadītājs un profesionāls fotogrāfs: Fotogrāfijai ir milzīgs spēks!  

Viedoklis tapis 2017. gada jūlijā

Par fotogrāfiju, par fotogrāfu un par modi būt fotogrāfam stāsta  foto aģentūras PHOTORED vadītājs, profesionāls fotogrāfs un Biznesa augstskolas Turība absolvents Māris Lazdāns, kas ar savu kameru sagaidījis Zviedrijas kroņprincesi, ķēris labākos kadrus ar mūziķi Rikiju Mārtinu un pavadījis Igaunijas Republikas prezidenti Kersti Kaljulaidu vizītē Latvijā.

Lasīt vairāk ...

 

Santa Pīlēna,

Stiliste, dizaina un šampanieša veikala un bāra Modernists radošā direktore:Cilvēkiem jādara tas, ko viņi vēlas darīt!  

Viedoklis tapis 2017. gada jūnijā

Biznesa augstskolas Turība absolvenete Santa Pīlēna ir stiliste, dizaina un šampanieša veikala un bāra Modernists radošā direktore. Intervijas laikā noskaidrojām Santas viedokli par jauniešu izvēlēm, tālākizglītību un karjeras virzienu. Viņa uzskata, ka cilvēkiem jādara to, ko viņi vēlas darīt – ja darbs nebūs kā hobijs, tad tas nesagādās gandarījumu ilgtermiņā, jo cilvēks nevar aizbēgt pats no sevis. Ļoti svarīgi ir arī apkārtējie cilvēki, kas mūs iespaido, jo katrs no mums ir mūsu piecu tuvāko personu atspoguļojums.

Lasīt vairāk ...

 


Gints Sīviņš,

Ogres novada tūrisma uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs, jurists, Basketbola kluba “Ogre” valdes loceklis un piedzīvojumu trases “Milžu taka” izveidotājs: Reģionālā tūrisma attīstība Latvijā  

Viedoklis tapis 2017. gada jūnijā

Biznesa augstskolas Turība absolvents Gints Sīviņš ir jurists un piedzīvojumu trases “Milžu taka” izveidotājs. Uzkrājot pieredzi, viņš savas dzīves laikā ir darbojies dažādās nozarēs, savukārt šī brīža profesijas viņam ļauj līdzsvarot dienas gaitā iegūtās emocijas. Tuvojoties tūrisma sezonas aktīvākajam periodam, aicinājām Gintu pastāstīt gan par savu pieredzi un tās nozīmi viņa karjeras attīstībā, gan par piedzīvojumu trases izveidi un reģionālā tūrisma plašajām attīstības iespējām.

Lasīt vairāk ...

Alise Kolosova,

pasākumu organizēšanas aģentūras “Alise Kolosova Boutique Event Planning” īpašniece: Izveidojot savu uzņēmumu, rodas jaunas iespējas!  

Viedoklis tapis 2017. gada maijā

Izveidojot savu uzņēmumu, rodas iespēja attīstīt individuālu virzienu un stilu, tāpēc, uzkrājot septiņu gadu pieredzi un stiprinot pašapziņu ārpus Latvijas, Biznesa augstskolas Turība absolvente Alise Kolosova nodibināja „Alise Kolosova Boutique Event planning” un ir kļuvusi par vienu no veiksmīgākajām uzņēmējām savā nozarē. Tuvojoties pasākumu rīkotāju gada darbīgākajam periodam, aicinājām Alisi dalīties pieredzē kā atjaunot spēkus, lai sagatavotos saspringtajai darba sezonai, un kā viņas dibinātajai pasākumu rīkošanas aģentūrai izdevies nemitīgi attīstīties un kļūt par nozares profesionāļiem.  

Lasīt vairāk ...

 

Patriks Grīva,

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis: Radio vēl joprojām ir vispieejamākais, visātrāk reaģējošais un vispastāvīgākais medijs

Viedoklis tapis 2017. gada aprīlī

Biznesa augstskolas Turība absolvents Patriks Grīva radio nozarē darbojas jau no 16 gadu vecuma, attīstot sevi kā programmu vadītāju un DJ un vēlāk arī pats izveidojot radio stacijas, un vadot lielākās Latvijas radio mediju grupas. Paralēli darbam radio viņš ir attīstījis pludmales volejbola kustību Latvijā un aktīvi nodarbojies ar uzņēmējdarbību. Šobrīd Patriks Grīva ir Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis, kurš nodrošina komercradio nozares pārraudzību un darbojas kā līdzatbildīgais padomes loceklis VSIA "Latvijas Radio" pārraudzībā. Patriks Grīva stāsta par to, kā attīstījusies un mainījusies radio nozare, kāda ir radio nozīme mūsdienās un kāda ir medija nākotne.

Lasīt vairāk...

Santa Cine,

Restorāna Goldingen room un viesnīcas 2 baloži īpašniece: Izaicinājumi un iespējas, atverot restorānu mazpilsētā

Viedoklis tapis 2017. gada martā

Santa Cine sevi sauc par mūžīgo studentu, jo Biznesa augstskola Turība nav ne pirmā, ne pēdējā viņas absolvētā augstskola. Santai ir svarīgi nemitīgi attīstīties pašai un nu arī attīstīt savu uzņēmējdarbību. Viņa ir studējusi un strādājusi ne vien Latvijā, bet arī Itālijā un Francijā, taču galu galā sapratusi, ka nekur nav tik labi kā mājās. Pēc atgriešanās Latvijā viņa vairs nevēlējās dzīvot lielā pilsētā, bet meklēja mieru un harmoniju, ko var sniegt kāda mazpilsēta. Tagad viņa kopā ar vīru un, iesaistot nu jau visu ģimeni, saimnieko Kuldīgas restorānā Goldingen room un viesnīcā 2 baloži. Šī gada martā restorāns svin jau savu trešo dzimšanas dienu un Santa ir gatava dalīties pieredzē, kā ir vadīt restorānu reģionā un kā viņiem ir izdevies šo gadu laikā nemitīgi attīstīties un kļūt pamanāmiem nu jau visas Latvijas mērogā.

Lasīt vairāk...

 


Arnis Jēkabsons,

Digitālās aģentūras Brandbox Digital vadītājs: Mēs pielāgosimies digitālajai attīstībai un tik ātri roboti mūsu darbus nepārņems

Viedoklis tapis 2017. gada janvārī

Arnis Jēkabsons ir digitālās aģentūras Brandbox Digital vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents. Arnis Jēkabsons stāsta par digitālajām tehnoloģijām, atklāj savas aģentūras veiksmes stāstus, kā arī uzsver cilvēka būtisko lomu tehnoloģiju attīstībā.

Lasīt vairāk...

Marija Ručevska,

TechHub Riga vēstniece, TechChill 2017 konferences vadītāja: Tehnoloģiju uzdevums ir atvieglot ikdienas procesus

Viedoklis tapis 2017. gada janvārī

Marija Ručevska pagājušajā gadā ir absolvējusi Biznesa augstskolu Turība, bet jau trīs gadus aktīvi darbojas TechHub Riga. Pēdējo pusotru gadu viņa strādā pie TechChill konferences, vadot tās attīstību un izaugsmi. Jau uzsākot studijas Marija zināja, ka vēlas studijas apvienot ar darbu un tas arī viņai izdevās. Intervijā Marija stāsta, kā ir radusies ideja Latvijā izveidot TechHub Riga un kas tas ir, kā arī iesaka jaunajiem uzņēmējiem mest kaunu pie malas un nebaidīties runāt ar nepazīstamiem cilvēkiem, veidot kontaktus un tādējādi attīstīt savu uzņēmējdarbību.

Lasīt vairāk...

 


Inga Nemše,

Aromterapeite, dabīgās kosmētikas izgatavotāja: Ēteriskā eļļa ir auga dvēsele, kas ievietota pudelītē

Viedoklis tapis 2017. gada janvārī

Aromterapeite, dabīgās kosmētikas izgatavotāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Inga Nemše stāsta par to, kā radusies aromterapija, kādi ir ēterisko eļļu pielietojuma veidi, kā arī dalās ieteikumos, kā ēteriskās eļļas izmantot veselības un labas omas uzturēšanai.

Lasīt vairāk...

Laura Baumane,

Bērnu ragavu zīmola Žube līdzīpašniece: Labu ragavu pazīme ir netikai kvalitāte un drošība, bet arī spēja radīt pozitīvas emocijas

Viedoklis tapis 2016. gada decembrī

Laura Baumane ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes Mārketinga un tirdzniecības bakalaura studiju programmu un neilgi pēc augstskolas absolvēšanas uzsāka savu uzņēmējdarbību – bērnu dizaina ragavu Žube ražošanu. Laura mudina vecākus vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, doties svaigā gaisā un veidot pozitīvas bērnības atmiņas. Izbrauciens  ar ragaviņām var būt viena no šīm skaistajām bērnības atmiņām ziemā, taču svarīgi ir atcerēties, ka, izvēloties ragavas bērnam, svarīgākais kritērijs ir drošība.

Lasīt vairāk...

 

Andris Reizenbergs,

Balzambārs līdzīpašnieks: Rīgā, tāpat kā citviet pasaulē, būtu jāievieš bāru un restorānu limits

Viedoklis tapis 2016. gada decembrī

Andris Reizenbergs ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu un šobrīd ir viens no diviem Balzambāra līdzīpašniekiem. Andrim ir 15 gadu pieredze bārmeņa darbā un viņš uzskata, ka svarīgākais, gan strādājot pie kāda cita, gan strādājot savā labā, ir attieksme pret dzīvi, kolēģiem, darbu, priekšniekiem un klientiem, jo pret otru ir jāizturas tā, kā tu gribētu, lai izturas pret tevi. Sarunā pieredzējušais bārmenis norāda uz pārāk lielo bāru un restorānu skaitu Rīgā, kā arī iesaka ieviest bāru, kafejnīcu un restorānu limitu – tāpat, kā tas ir daudzviet pasaulē.

Lasīt vairāk...

Romēna Namniece,

LOR klīnikas vadītāja, logopēde: Ja bērnu saprot tikai vecāki un viņiem ir jābūt kā tulkiem saviem bērniem, tad ir jāvēršas pie speciālista

Viedoklis tapis 2016. gada novembrī

Romēna Namniece ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turības maģistrantūras studiju programmu, kas arī šobrīd palīdz vadīt LOR klīniku, kas ir mūsdienīga ārstniecības iestāde, kuras galvenā kompetence ir ausu, kakla un deguna slimību diagnostika un ārstēšana. Romēna ir logopēde ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi un  ikdienā palīdz gan bērniem, gan pieaugušajiem ar runas, lasīšanas un rakstīšanas traucējumiem. Kuros gadījumos vecākiem ar bērniem būtu jāvēršas pēc logopēda palīdzības, kā sekmēt bērna runas attīstību un vai arī pieaugušie ir spējīgi labot savus runas traucējumus, stāsta Romēna Namniece.

Lasīt vairāk...

 


Jānis Skvarnovičs,

Rīgas kuģu būvētavas valdes priekšsēdētājs: Rīgā būvētie kuģi ceļo uz Dāniju, Zviedriju, Norvēģiju

Viedoklis tapis 2016. gada novembrī

Apgūstot jaunas zināšanas Biznesa augstskolā Turība, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes absolvents Jānis Skvarnovičs šobrīd sekmīgi vada Rīgas kuģu būvētavu. Divu gadu laikā uzņēmuma apgrozījumu izdevies kāpināt par 20%, nopelnot 0,2 miljonus eiro. Sarunā Jānis Skvarnovičs atklāj, ka lielu kuģu būve var noritēt pat divus gadus, savukārt veiksmīgi konkurēt ar kuģu būvētājiem Tallinā un Klaipēdā palīdz divi noteikumi – darba izpildes laiks un kvalitāte. Rīgas kuģu būvētavas vadītājs gan atzīst – Latvijā trūkst cilvēku, kas būtu kvalificēti un gribētu būvēt kuģus.

Lasīt vairāk...

 

Ivo Lambergs,

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Helikopteru posma instruktors lidotājs, virsseržants: Lidot virs bruņoto spēku parādes ar valsts karogu

Viedoklis tapis 2016. gada novembrī

Būt gatavam pacelties gaisā jebkurā laikā, doties glāb uz ledus gabala jūrā ienestus makšķerniekus, dzēst degošus purvus un mežus no gaisa, virs jūras meklēt pazudušus laivotājus – tāda ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Helikopteru posma instruktora lidotāja, virsseržanta Ivo Lamberga ikdiena. Svētku reizē – 18. novembrī – viņam ir tas gods lidot virs parādes ar valsts karogu. Tuvojoties valsts svētkiem, Ivo Lambergs stāsta, ko viņam nozīmē dienests Gaisa spēkos, un kad ir lielāka atbildības sajūtu – ikdienas darbā vai svētku reizēs.

Lasīt vairāk...

 

Ilmārs Veide,

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas instruktors, virsseržants: Lāčplēša diena iezīmē karavīru gara spēka uzvaru!

Viedoklis tapis 2016. gada novembrī

Tuvojoties Lāčplēša dienai, kas ir Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena, aktualizējas interese arī par tiem, kuru rokās ir mūsdienu Latvijas drošība. Par tiem, kuri sargā Latvijas mieru, tiem, kuri mācās, lai spētu aizstāvēt Latviju, un tiem, kuri sniedz šīs zināšanas. Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas instruktors, Biznesa augstskolas Turība absolvents, virsseržants Ilmārs Veide piemiņas dienas priekšvakarā dalās savā viedoklī par to, kādām īpašībām jāpiemīt izcilam karavīram, un ikvienam novēl būt uzticīgam savai tautai un dzimtenei.

Lasīt vairāk...

Ēriks Vizulis,

Aizkraukles slimnīcas ķirurgs – traumatalogs: Jaunas reformas medicīnā var pamudināt mediķus aizbraukt

Viedoklis tapis 2016. gada novembrī

Oktobra sākumā Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Slimnīcu biedrība iepazinās ar Pasaules Bankas ekspertu apjomīgo pētījumu un ieteikumiem veselības aprūpes sistēmas stratēģijai prioritāro slimību jomā Latvijā un atzina to par nekvalitatīvu. Arī Aizkraukles slimnīcas ķirurgs – traumatalogs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Ēriks Vizulis dalās viedoklī par Pasaules Bankas īstenotā pētījuma secinājumiem, kas skar reģionālās slimnīcas. Intervijā Ē.Vizulis uzsver, ka ārsti nav šaha figūras, ko pēc saviem ieskatiem var pārvietot pa visu Latviju. 

Lasīt vairāk...

 

Mārtiņš Smeķis,

LatRent autonomas īpašnieks: Nemaksājiet drošības naudu skaidrā naudā!

Viedoklis tapis 2016. gada oktobrī

Auto nomas LatRent valdes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārtiņš Smeķis sniedz padomus, kā izvēlēties auto nomu, lai izvairītos no apkrāpšanas, kā arī skaidro, kas jāņem vērā, izvēloties nomas automašīnu.

Lasīt vairāk...

Agita Kraukle,

Projekta pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vadītāja: Latvijas sabiedrība ir atsaucīga un labsirdīga

Viedoklis tapis 2016. gada oktobrī

Projekta pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Agita Kraukle stāsta, cik ilgi darbojas pārtikas banka, un cik ģimenēm šajā laikā ir sniegts atbalsts. Tāpat viņa uzsver - Latvijas sabiedrība vairākkārt ir pierādījusi, ka ir atvērta un gatava palīdzēt tiem, kam tas patiesi ir nepieciešams.

Lasīt vairāk...

 

Daiga Āboltiņa,

Ģimenes ārste: Rudens vēsajā laikā nevajag saģērbties pārāk silti!

Viedoklis tapis 2016. gada oktobrī

Ģimenes ārste, Biznesa augstskolas Turība absolvente intervijā stāsta par to, kā rudenī izvairīties no izplatītākajām vīrusu saslimšanām. Tāpat ārste iesaka, ar ko aizstāt visu vīrusu bendi – ķiploku, un, kā no vīrusiem pasargāt pašus mazākos.

Lasīt vairāk...

Brigita Višņevska,

Kafijas cienītāju rokasgrāmatas redaktore: Kafija ir svētki ikdienā!

Viedoklis tapis 2016. gada oktobrī

Tā kā oktobris ir iesācies ar Starptautisko kafijas dienu, iesakām baudīt labu kafiju visa mēneša garumā. Kafijas cienītāju rokasgrāmatas redaktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Brigita Višņevska intervijā stāsta par kafijas gatavošanas un baudīšanas tradīcijām Latvijā, kā arī uzsver, ka tasīte labas kafijas ir svētki arī ikdienas steigā.

Lasīt vairāk...

 

 

Ieva Pastore,

Ventspils tehnikuma skolotāja: Atzīmes neveido personību!

Viedoklis tapis 2016. gada oktobrī

Tuvojoties Skolotāju dienai, Ventspils tehnikuma skolotāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ieva Pastore stāsta par profesionālās izglītības nozīmi Latvijā, kā arī uzsver, viņasprāt, pedagogu algu jautājums tiks risināts vēl ilgi.

Lasīt vairāk...

Jānis Bukšs,

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciālists, pasākumu vadītājs: Jauniešiem ir daudz iespēju atrast darbu

Viedoklis tapis 2016. gada septembrī

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciālists, pasākumu vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Jānis Bukšs ir spilgts pierādījums tam, ka arī jauni cilvēki var iekarot savu vietu darba tirgū un gūt panākumus, arī intervijā viņš uzsver, ka jauniešiem ir visas iespējas atrast darbu tepat Latvijā, tikai jāizvērtē savas ambīcijas.

Lasīt vairāk...

 

 

Santa Purgaile,

Bankas Citade valdes locekle: Savu kredītspēju noteikuši turpat 25 000 iedzīvotāju

Viedoklis tapis 2016. gada septembrī

Bankas Citade valdes locekle, Biznesa augstskolas Turība absolvente Santa Purgaile stāsta par bankas Citadele izstrādāto instrumentu cilvēka individuālās kredītspējas noteikšanai – kredītreitingu tiešsaistes režīmā, kā arī stāsta, kāda ir Latvijas iedzīvotāju finanšu pratība. 

Lasīt vairāk...

 Atis Vasiļjevs,

juridiskā biroja SIA "Baltic Rise" jurists: Latvijā joprojām ir juristu pārprodukcija

Viedoklis tapis 2016. gada septembrī

Jurists, Biznesa augstskolas Turība absolvents Atis Vasiļjevs stāsta par to, kādām īpašībām jāpiemīt labam juristam, kā arī uzsver – Latvijā joprojām ir juristu pārprodukcija.

Lasīt vairāk...

 

 

Lana Hodasēviča,
Aptiekas vadītāja, farmaceite: Pārlieku lielā slodze skolēniem rada stresu un saslimšanas

Viedoklis tapis 2016. gada septembrī

Aptiekas vadītāja, farmaceite, Biznesa augstskolas Turība absolvente Lana Hodasēviča sniedz praktiskus padomus, kā uzlabot savu veselību laikā, kad sākas drēgnais rudens periods, kā arī skaidro, kāpēc, sākoties mācību gadam, skolēni slimo biežāk.

Lasīt vairāk...

Viktorija Brovuna,
Restorāna „Felicita” īpašniece: Rīga ir pilsēta gardēžiem!

Viedoklis tapis 2016. gada augustā

Uzņēmēja, restorāna „Felicita” īpašniece, Biznesa augstskolas Turība absolvente Viktorija Brovuna stāsta, kā restorānam izdzīvot sīvas konkurences apstākļos un apstiprina – Rīgā var nobaudīt garšīgākus itāļu ēdienus, nekā Itālijā.

 Lasīt vairāk...

 

Madara Poppela,
Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza saziņas līdzekļu koordinatore: izmantojiet vasaras izskaņu, lai paviesotos zoodārzā un iepazītos ar jaunumiem!

Viedoklis tapis 2016. gada augustā

Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza saziņas līdzekļu koordinatore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Madara Poppela stāsta, kas jauns aplūkojams Rīgas ZOO, kā arī nedaudz iezīmē tuvākos pasākumus apmeklētājiem.

Nesen portālā draugiem.lv un Facebook.com izveidojām ZOO dienasgrāmatu – tur stāstām gan par mūsu zoodārzu Rīgā, gan filiāli Cīruļos. Tur tiek publicēti interesanti dzīvnieku stāsti, kurus veido mana kolēģe.

 Lasīt vairāk...

 

Iveta Krūkliņa,
a/s “Cēsu alus” Vidzemes reģiona tirdzniecības vadītāja: Latvijā viens iedzīvotājs gada laikā izdzer vidēji 66 litrus alus

Viedoklis tapis 2016. gada augustā

5. augustā tiek atzīmēta Starptautiskā alus diena – par godu šiem svētkiem AS “Cēsu alus” reģionālā vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Iveta Krūkliņa stāsta, kādas ir alus pozitīvās īpašības, kāds ir latviešu iecienītākais alus, un galu galā – cik tad daudz alus izdzer Latvijas iedzīvotāji?

Lasīt vairāk...

 

Kārlis Mošenkovs,

Laivu nomas karlsonalaivas.lv īpašnieks: Laivu brauciens – dabas baudīšana bez viedtālruņa

Viedoklis tapis 2016. gada jūlijā

Laivu nomas karlsonalaivas.lv īpašnieks, Biznesa augstskolas Turība absolvents Kārlis Mošenkovs stāsta, kas jāņem vērā, lai laivošana būtu droša, kā arī skaidro, kāpēc atpūta uz ūdeņiem kļūst aizvien populārāka.

Lasīt vairāk...

 

 

Irēna Dīķe, Maiga Lībiete un Miervaldis Jenčs,
Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa: Mūsdienās pāri izvēlas askētiskas un mazāk emocionālas laulību ceremonijas

Viedoklis tapis 2016. gada jūlijā

Pēdējos gados pieaug noslēgto laulību skaits, samazinās arī šķiršanās statistikas rādītāji. Jūnijs, jūlijs, augusts un septembris ir tie mēneši, kuros tradicionāli tiek noslēgts visvairāk laulību. Pašā kāzu “buma” vidū Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas darbinieki, Biznesa augstskolas Turība absolventi Irēna Dīķe, Maiga Lībiete un Miervaldis Jenčs stāsta, kas pamudina pārus noslēgt laulības un kādas ir jaunākās laulību ceremonijas tendences.

Lasīt vairāk...

 

Laura Golta-Grospiņa,
Ceļojumu aģentūras „Jēkaba ceļojumi” konsultante: Ceļojot uz dažādām valstīm, noteikti apmeklējiet tirgu!

Viedoklis tapis 2016. gada jūlijā

Ceļojumu aģentūras „Jēkaba ceļojumi” konsultante, Biznesa augstskolas Turība absolvente Laura Golta-Grospiņa sniedz ieteikumus, kā ceļot drošāk, un atgādina, ka ar labiem ceļojumiem ir tā, kā senajā sakāmvārdā – rati jākaļ ziemā, bet ragavas – vasarā.

Lasīt vairāk...

 

Mārtiņš Baltais,

Nacionālo bruņoto spēku virsseržants: Dienests bruņotajos spēkos ir dzīvesveids un aicinājums!

Viedoklis tapis 2016. gada jūlijā

1918. gada 10.jūlijs ir diena, kad tika izdota pavēle Nr.1 Latvijas armijai, ar kuru ģenerālis Dāvids Sīmansons paziņoja par savu stāšanos Latvijas armijas virspavēlnieka amatā. Pirms tam Latvijas armijas kā vienotas struktūras nebija, tāpēc šo dienu uzskata par Latvijas armijas dzimšanas dienu. Tuvojoties šim datumam, Nacionālo bruņoto spēku virsseržants, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārtiņš Baltais, kurš dienē Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Sauszemes spēku nodaļā, skaidro, ko viņam nozīmē dienests bruņotajos spēkos.

Lasīt vairāk...

 

Vija Ikauniece,
Stopiņu ambulances direktore, ģimenes ārste: Svētkus vajag baudīt ar mēru!

Viedoklis tapis 2016. gada jūnijā

Tuvojoties Līgo svētkiem, Stopiņu ambulances direktore, ģimenes ārste, Biznesa augstskolas Turība absolvente Vija Ikauniece sniedz padomus, kā svinēt, lai pēc svētkiem nav jāmeklē ģimenes ārsts.

Lasīt vairāk...

Ilze Neparte,
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenā māsa, Latvijas Māsu asociācijas Operāciju Māsu apvienības vadītāja: Nedrīkst aizmirst, ka veselības aprūpē galvenā vērtība ir darbaspēks!

Viedoklis tapis 2016. gada jūnijā

Tuvojoties Medicīnas darbinieku dienai 19. jūnijā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenā māsa, Latvijas Māsu asociācijas valdes locekle un Operāciju Māsu apvienības vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ilze Neparte sniedz ieskatu māsu ikdienā, iezīmē veselības aprūpes sistēmas problēmas un aicina neaizmirst, ka galvenā nozares vērtība ir darbaspēks, kas, diemžēl, aizplūst no Latvijas!

Lasīt vairāk...

 

Evija Mugina,
Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājas vietniece, Juridiskā departamenta direktore: Pamatotas sūdzības IUB ir mazāk kā 50% gadījumu

Viedoklis tapis 2016. gada jūnijā

Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājas vietniece, Juridiskā departamenta direktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Evija Mugina skaidro, kur ir lielākie klupšanas akmeņi iepirkuma procedūrā Latvijā, kā arī skaidro, kas veic lielākos un vērtīgākos publiskos iepirkumus.

Lasīt vairāk...

Alisa Ratkeviča,
Rixwell Bauska Hotel direktore: Lai iepazītu Bausku, ar vienu dienu nepietiek!

Viedoklis tapis 2016. gada maijā

Rixwell Bauska Hotel direktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Alisa Ratkeviča stāsta, ko noteikti ir vērts aplūkot Bauskā šajā vasarā, uzsverot, ka Bauskā ir daudz vairāk nekā tikai Rundāles pils un Kantrī mūzikas festivāls.

Lasīt vairāk...

 

Toms Kalnītis,
Latvijas dzelzceļa iekšējās komunikācijas daļas vadītājs: Profesionāls darbinieks ir uzņēmuma vērtība

Viedoklis tapis 2016. gada maijā

Latvijas Dzelzceļa iekšējās komunikācijas daļas vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Toms Kalnītis dalās viedoklī par to, kā veicināt darbinieku lojalitāti un uzsver, ka profesionāls darbinieks ir uzņēmuma vērtība.

Lasīt vairāk...

Gunta Lāce,
„Izdevniecības Rīgas viļņi” korporatīvo klientu projektu vadītāja: Nevajag kautrēties no tā, ka lasām dzelteno presi!

Viedoklis tapis 2016. gada aprīlī

„Izdevniecības Rīgas viļņi” korporatīvo klientu projektu vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Gunta Lāce skaidro, kāpēc mēs kautrējamies atzīt, ka lasām dzelteno presi, un uzsver, tenkas ir interesējušas cilvēkus visos laikos, un tas nav nekas nosodāms.

 Lasīt vairāk...

 

Tabita Šķerberga,
Jelgavas novada Tūrisma attīstības projektu vadītāja: Tūrisms Jelgavā ir jaunā kvalitātē

Viedoklis tapis 2016. gada aprīlī

Jelgavas novada Tūrisma attīstības projektu vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Tabita Šķerberga stāsta, kā pēdējo piecu gadu laikā Jelgava spējusi attīstīt tūrismu, piesaistīt viesus un sniegt plašas atpūtas iespējas arī vietējiem iedzīvotājiem. T.Šķerberga apgāž mītu, ka Jelgavā nav, ko redzēt, un stāsta, kas pilsētā ir tāds, kā nav nekur citur Latvijā.

 Lasīt vairāk...

Ilona Marhele,
Vieglatlēte, garo distanču skrējēja: 10 mīti par skriešanu

Viedoklis tapis 2016. gada aprīlī

Vieglatlēte, garo distanču skrējēja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ilona Marhele ir veiksmīgi izpildījusi kvalifikācijas normatīvus un gatavojas Olimpiskajām spēlēm Riodeženeiro. Starp aktīvajiem treniņiem Ilona sniedz dažus padomus, kā skriet, lai gūtu prieku, un apgāž ļoti izplatītus mītus par skriešanu.

 Lasīt vairāk...

 

Gundars Strazdiņš,
SIA „Event for You” valdes priekšsēdētājs, starptautiski sertificēts projektu vadītājs: Freelanceri nopelna vairāk

Viedoklis tapis 2016. gada aprīlī

Starptautiski sertificēts projektu vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Gundars Strazdiņš veiksmīgi darbojas kā freelanceris, organizējot pasākumus un īstenojot visdažādākos grafiskā dizaina projektus. Gundars Strazdiņš stāsta, kas tad īsti ir freelanceris, kādas ir priekšrocības un trūkumi, strādājot šādā režīmā, un, kāpēc Latvijā freelanceru kļūst aizvien vairāk.

Lasīt vairāk...

Linda Kimeiša,
SIA „WIT Berry” vadītāja un grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore: Mūsdienīgam uzņēmumam vairs nepietiek tikai ar mājas lapu, Facebook un Twitter

Viedoklis tapis 2016. gada martā

SIA „WIT Berry” vadītāja, grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore un Biznesa augstskolas Turība absolvente Linda Kimeiša stāsta, kādas kļūdas uzņēmumi visbiežāk pieļauj, veidojot mājas lapas. Tāpat L.Kimeiša dalās ar padomiem, kā veidot mājas lapu, lai tā piesaistītu potenciālo klientu uzmanību.

Lasīt vairāk...

 

Igors Bahmačevs,
SIA “Bionorm” valdes loceklis: pieprasītākie uztura bagātinātāji – kalcijs, zivju eļļa un D vitamīns

Viedoklis tapis 2016. gada martā

SIA „Bionorm” valdes loceklis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Igors Bahmačevs stāsta par to, cik pieprasīti Latvijā ir uztura bagātinātāji, kā arī skaidro, kāpēc Latvijas klimatiskajos apstākļos, mūsu organismā visbiežāk trūkst kalcija, D vitamīna un Omega-3 nepiesātinātās taukskābes.

Lasīt vairāk...

Agneta Kīta,
Dikļu pils direktore: neskaitāmas Latvijas muižas tiek neatgriezeniski zaudētas, jo trūkst līdzekļu to renovēšanai

Viedoklis tapis 2016. gada martā

Dikļu pils direktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Agneta Kīta dalās viedoklī par to, ka pilis un muižas Latvijā ir joprojām neapgūts resurss, kā arī pauž bažas par pilīm un muižām, kas neatgriezeniski tiek zaudētas, jo trūkst līdzekļu to renovēšanai.

Lasīt vairāk...

 

Evita Robežniece,
Mežģīņu veikala „Lace to Love” īpašniece: No sievišķīga hobija līdz plaukstošam biznesam

Viedoklis tapis 2016. gada martā

Mežģīņu veikala „Lace to Love” īpašniece, Biznesa augstskolas Turība absolvente Evita Robežniece dalās pieredzē, kur gūt atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī iedrošina jaunos uzņēmējus nemest plinti krūmos pie pirmajām grūtībām. Evitas Robežnieces elegantais veikals ir lielisks pierādījums tam, kā sievišķīgs hobijs var kļūt par pamatu nopietnam biznesam.

Lasīt vairāk...

Renārs Upenieks,
Biznesa augstskolas Turība absolvents, kurš savu dzimšanas dienu svin 29. februārī: Dzimšanas diena reizi četros gados

Viedoklis tapis 2016. gada februārī

Rēzeknietis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Renārs Upenieks savu dzimšanas dienu svin 29. februārī, tāpēc sanāk, ka jaunais vīrietis, kuram šogad aprit 28 gadi, patiesībā svinēs savu septīto dzimšanas dienu. Viņš stāsta par to, kādi ir plusi un kādi mīnusi, ja dzimšanas diena ir tikai reizi četros gados, un atzīst, ka nereti nākas dzirdēt jautājumu - Tu vari to pierādīt?

Lasīt vairāk...

Linda Egle,
Interneta izpētes uzņēmuma „Gemius Latvia” vadītāja: Latvijā internetu vairāk lieto sievietes, visbiežāk tiek lasītas ziņas

Viedoklis tapis 2016. gada februārī

Interneta izpētes uzņēmuma „Gemius Latvia” vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Linda Egle stāsta par Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanas paradumiem, par to, ko visbiežāk meklējam google meklētājā, kā arī skaidro, kāds ir vidējais interneta lietotājs Latvijā.

Lasīt vairāk...

Edgars Štelmahers,
SIA „New Rosme” valdes priekšsēdētājs: Meklējot zemākas ražošanas izmaksas, jāraugās Baltkrievijas un Ukrainas virzienā 

Viedoklis tapis 2016. gada februārī

SIA „New Rosme” valdes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Edgars Štelmahers iesaka uzņēmējiem savlaicīgi domāt par eksporta tirgus diversifikāciju, tādejādi mazinot riskus, un skaidro, kur meklēt zemākas ražošanas izmaksas.

Lasīt vairāk...

 

 

Jolanta Lele,
Tūrisma kompānijas „Nikos Travel” vecākā ceļojumu konsultante: Ēģiptes vietā izvēlas dārgākus galamērķus vai ceļojumus pa Eiropu

Viedoklis tapis 2016. gada februārī

Tūrisma kompānijas „Nikos Travel” vecākā ceļojumu konsultante, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jolanta Lele stāsta, kā situācija pasaulē ietekmējusi ceļotāju paradumus, un iesaka, ko darīt tiem ceļotājiem, kuri nevēlas atteikties no braucieniem uz Ēģipti un citām valstīm, kurās ir nestabila drošības situācija.

Lasīt vairāk...

Kristīne Tīlika,
SIA „Larua” radošā direktore: Baltās sveces – cerībām, melnās – spēkam, violetās - varenībai

Viedoklis tapis 2016. gada februārī

SIA „Larua” radošā direktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Kristīne Tīlika Sveču dienā stāsta par dažādu sveču krāsu nozīmi un sniedz padomus, kā liet sveces mājas apstākļos.

Lasīt vairāk...

 

 

Guntis Rasims,
Rēzeknes novada domes deputāts, Jaunatnes un kultūras projektu vadītājs, grupas „Bez PVN” solists: studijas Turībā sniedza pārliecību!

Viedoklis tapis 2016. gada janvārī

Rēzeknes novada domes deputāts, Jaunatnes un kultūras projektu vadītājs, grupas „Bez PVN” solists Guntis Rasims 2007. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība studiju programmu „Sabiedriskās attiecības”. Šobrīd Guntis aktīvi darbojas dzimtajā Rēzeknē, popularizējot latgaliešu kultūru un strādājot ar jauniešiem. Viņš skaidro, kāpēc Latvijas reģioni un tajos dzīvojošie jaunieši ir mūsu valsts nākotne.

 Lasīt vairāk...

Andris Alksnis,
Latvijas Darba devēju konfederācijas jurists un darba tiesību eksperts: Ikvienam darba ņēmējam jāizlasa Darba likums!

Viedoklis tapis 2016. gada janvārī

Latvijas Darba devēju konfederācijas jurists un darba tiesību eksperts, Biznesa augstskolas Turība absolvents Andris Alksnis konsultē Latvijas lielākos darba devējus darba tiesību jautājumos. Viņš skaidro, kāpēc gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem ir būtiski zināt savas tiesības, kā arī to, kāpēc nepieciešams veidot atsevišķas Darba tiesas.

Lasīt vairāk...

 

Vilnis Veinbergs,
Biznesa augstskolas Turība Iekšējā drošības dienesta vadītājs, studiju programmas „Organizācijas drošība” direktors: Mēs visi jutāmies kā viens vesels un bijām gatavi stāties pretī tankiem

Viedoklis tapis 2016. gada janvārī

Biznesa augstskolas Turība absolvents un studiju programmas „Organizācijas drošība” direktors Vilnis Veinbergs 1991. gadā bija viens no tiem drosmīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījās Barikādēs. Šodien V.Veinbergs dalās atmiņās par tā laika sajūtām, stājoties pretī tankiem bez ieročiem, un uzsver, ka būtu gatavs to darīt atkārtoti.

Lasīt vairāk...

Dace Skuška,
Sporta klubā „Motivācija” izpilddirektore, fitnesa trenere: Lai Jaunā gada apņemšanās nebeigtos pēc divām nedēļām

Viedoklis tapis 2016. gada janvārī

Sporta kluba „Motivācija” izpilddirektore un fitnesa trenere, Biznesa augstskolas Turība absolvente Dace Skuška stāsta, kā atrast motivāciju, lai sportošana nebūtu tikai Jaunā gada apņemšanās, kas beidzas februārī, un sniedz padomus, kā sportojot nenodarīt kaitējumu savam ķermenim.

 Lasīt vairāk...

 

 

Ingrīda Savicka,
Talsu veselības centra valdes priekšsēdētāja: Baudiet svētkus, bet ievērojiet mērenību pie svētku galda!

Viedoklis tapis 2015. gada decembrī

Talsu veselības centra vadītāja, veselības zinātņu eksperte un Biznesa augstskolas Turība absolvente Ingrīda Savicka sniedz padomus, kā svētkos baudīt gardās maltītes, bet nepārēsties, lai pēc svētkiem nebūtu jāmeklē ārsta palīdzība. Tāpat I.Savicka aicina pieskatīt arī mazos svētku svinētājus, lai apēsto mandarīnu un saldumu daudzums nenodarītu kaitējumu veselībai.

 Lasīt vairāk...

 

 

Liene Zemīte,
Kafetērijas Lapsas māja saimniece: Gatavojot Ziemassvētku maltīti, jāvadās pēc sajūtām

Viedoklis tapis 2015. gada decembrī

Tuvojoties Ziemassvētkiem, allaž vēlamies sajust šiem svētkiem tik raksturīgās smaržas un garšas, kā arī iepriecināt savus tuviniekus ar garšīgiem ēdieniem. Kafetērijas „Lapsas māja” saimniece, Biznesa augstskolas Turība absolvente Liene Zemīte stāsta, pēc kā garšo un smaržo viņas Ziemassvētki, kā arī iesaka, kādus pašgatavotus saldumus var dāvināt draugiem, un, ar ko cienāt Ziemassvētku vecīti.

 Lasīt vairāk...

Jānis Džerijs Šterns,
Brīvprātīgais biedrībā „Baltais Suns”: Ir grūti pārliecināt cilvēkus, ziedot kādam mērķim atkārtoti

Viedoklis tapis 2015. gada decembrī

Biedrība „Baltais suns” sagatavo suņus-pavadoņus, tās pārstāvis, Biznesa augstskolas Turība absolvents Jānis Džerijs Šterns skaidro, kā suns-pavadonis palīdz neredzīgam cilvēkam, un dalās novērojumos par to, kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret labdarību.

Lasīt vairāk...

 

Jānis Auzāns,
SIA “Soun Systems” valdes loceklis: TV šovi ir sabiedrības spogulis – tajos redzam sevi

Viedoklis tapis 2015. gada decembrī

Mūziķis, skaņu ierakstu uzņēmuma "Sound Systems" īpašnieks, Biznesa augstskolas Turība absolvents Jānis Auzāns, kurš ir piedalījies vairākos Latvijā populāros TV šovos, vērtē to kvalitāti un skaidro, kāpēc šādi raidījumi ir vieni no skatītākajiem Latvijā.

Lasīt vairāk...

Inese Daniševska,
SIA “Puse pluss” dizaina speciāliste: Ziemassvētku kartiņu mode mainās gadu no gada

Viedoklis tapis 2015. gada decembrī

Kartiņu dizaina speciāliste, Biznesa augstskolas Turība absolvente Inese Daniševska stāsta, kādas Ziemassvētku kartiņas ir modē šogad, un sniedz ieteikumus, kas jāņem vērā, gatavojot kartiņas pašiem.

Lasīt vairāk...

 

 

 

Mariks Petrušins,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks: Valsts robežsardze gatavojas jauniem izaicinājumiem

Viedoklis tapis 2015. gada novembrī

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mariks Petrušins stāsta par situāciju uz Latvijas robežām, vērtē Valsts robežsardzes kapacitāti un skaidro, kāpēc aizvien vairāk jauniešu reģionos izrāda interesi par Latvijas robežu sargāšanu.

Lasīt vairāk...

Sintija Stipre,
Ārlietu ministrijas Valsts protokola otrā sekretāre, Latvijas Valsts karoga likuma autore un eksperte valsts simbolu lietošanas jautājumos: himna un karogs ir mūsu tautas spēka avots!

Viedoklis tapis 2015. gada novembrī

Latvijas Valsts karoga likuma projekta autore, eksperte valsts simbolu lietošanas jautājumos, Biznesa augstskolas Turība absolvente Sintija Stipre stāsta, kādos gadījumos valsts simbolu izmantošana var kļūt par zaimošanu, un atklāj, kāds spēks patiesībā ir ierakstīts mūsu valsts simbolos - ģerbonī, karogā un himnā.

Lasīt vairāk...

 

Linda Akmentiņa,
Valsts Darba inspekcijas inspektore: 18. novembris ir arī mana dzimšanas diena un es nemainītu Latviju ne pret ko!

Viedoklis tapis 2015. gada novembrī

Valmierietei, Biznesa augstskolas Turība absolventei Lindai Akmentiņai 18. novembris ir vēl īpašāka diena, nekā lielākajai daļai latviešu, jo tā ir ne tikai Latvijas, bet arī Lindas dzimšanas diena. Pati Linda saka, ka Latviju nemainītu ne pret ko, un aicina visus Latvijas iedzīvotājus nezaudēt cīņas sparu!

Lasīt vairāk ...

 

Agnese Garā-Nīmane,
SIA „Angel Glass Design” vadītāja un dizaina trauku zīmola an&angel autore: Latvijā ir ļoti laba pirktspēja.

Viedoklis tapis 2015. gada novembrī

Uzņēmuma „Angel Glass Design” vadītāja un dizaina trauku zīmola an&angel autore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Agnese Garā-Nīmane stāsta par Latvijas dizaina produktu iespējām eksporta tirgos, kā arī skaidro, cik liela nozīme ir zīmolam un produkta kvalitātei.

Lasīt vairāk...

 

Andris Grikevics,
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsseržants: armija iemāca, ka ir arī pienākumi, ne tikai tiesības!

Viedoklis tapis 2015. gada novembrī

Nacionālo bruņoto spēku virsseržants, Biznesa augstskolas Turība absolvents Andris Grikevics dalās savās pārdomās par karavīru ikdienu, kā arī pauž savu viedokli par to, vai draudi Latvijas sabiedrības drošībai ir reāli, un, kāpēc dienests bruņotajos spēkos, viņaprāt, var norūdīt un var arī salauzt cilvēku!

Lasīt vairāk...

 

Zane Driņķe,
SIA „Anllu” dibinātāja:
Iepirkšanās ziņā cilvēki Latvijā ir tradicionāli orientēti.

Viedoklis tapis 2015. gada oktobrī.

Uzņēmuma SIA „Anllu” dibinātāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Zane Driņķe ir eksperte interneta tirdzniecības un iepirkšanās katalogu darbības jautājumos – par to liecina vairāk kā divpadsmit gadu pieredze šajā jomā. Viņa stāsta, kādas ir priekšrocības, iepērkoties internetā, un kā iepirkšanos padarīt drošāku.

Lasi vairāk...

Kristīne Janova,
Bērnu apģērbu zīmola MARUMA kids īpašniece un dizainere:
Veiksmīga biznesa atslēga – personiska pieeja katram klientam.

Viedoklis tapis 2015. gada oktobrī.

Zīmola MARUMA kids īpašniece un dizainere, Biznesa augstskolas Turība absolvente Kristīne Janova savu uzņēmējdarbību ir attīstījusi ar interneta iepirkšanās vietnes Etsy.com starpniecību. K.Janova sniedz padomus, kā hobiju pārvērst par biznesu, veiksmīgi izmantot vietni Etsy un pārdot savu produkciju internetā.

Lasīt vairāk...

 

Sanita Krēsliņa,
viesu nama "Jūras sāga" vadītāja:
Ja pacenšas, vasarā var nopelnīt visam gadam.

Viedoklis tapis 2015. gada oktobrī.

Viesu nama vadītāja un īpašniece, Biznesa augstskolas Turība absolvente Sanita Krēsliņa dalās pieredzē par sezonāla uzņēmuma izdzīvošanu ziemas periodā, kā arī uzsver nepieciešamību reģiona uzņēmējiem un pašvaldībai sadarboties, lai veicinātu tūristu pieplūdumu arī ārpus aktīvās sezonas.

Lasi vairāk...

Juris Štāls,

Latvijas U-20 izlases ģenerālmenedžeris un HK "Kurbads" spēlētājs:
Ir daudz talantīgu spēlētāju ar lielu potenciālu kļūt par labiem hokejistiem.

Viedoklis tapis 2015. gada oktobrī.

Hokejists, Biznesa augstskolas Turība absolvents, Latvijas U-20 hokeja izlases ģenerālmenedžeris Juris Štāls stāsta par smagāko posmu sportista dzīvē – profesionālās karjeras beigām un pielāgošanos dzīvei. Sportists atzinīgi vērtē Latvijas jaunos hokejistus un apstiprina – mēs esam hokeja lielvalsts.

Lasīt vairāk...

 
Ilona Jurševska,
Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktore:
Ieraudzīt, saprast un pieņemt.

Viedoklis tapis 2015. gada septembrī.

Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktore, bijusī labklājības ministre un Saeimas deputāte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ilona Jurševska stāsta par Sociālās integrācijas valsts aģentūras darbu, personu ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā un vērtē, cik toleranta un atvērta šādos gadījumos ir Latvijas sabiedrība un darba devēji.
Lasi vairāk...


Mārcis Liors Skadmanis,
Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs:
Pārdomāts un "karalisks" produkta iepakojums - atslēga Lielbritānijas tirgum.

Viedoklis tapis 2015. gada septembrī.

Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs, Izraēlas IT uzņēmuma SilverNet Financial Systems vadītājs Eiropā, Biznesa augstskolas Turība absolvents Mārcis Liors Skadmanis sniedz ieteikumus Latvijas uzņēmējiem, kuri vēlas iekarot Lielbritānijas tirgu.
Lasi vairāk...


Renāte Cāne,
Biznesa augstskolas Turība docente:
Nekas nav sliktāks par pasniedzēju - haltūristu.

Viedoklis tapis 2015. gada septembrī.

Biznesa augstskolas Turība absolvente un docente Renāte Cāne, kura ir vieslektore Vidzemes Augstskolā, Rīgas Stradiņa universitātē, Liepājas Universitātē un Alberta koledžā, balstoties uz vairāk kā desmit gadu pieredzi izglītības nozarē, stāsta par pasniedzēju darba aizkulisēm, Latvijas izglītības sistēmas priekšrocībām un trūkumiem, kā arī sniedz vērtīgus padomus topošajiem un esošajiem studentiem.
Lasi vairāk...


Elīna Grāve,

Dailes teātra reklāmas un iespieddarbu vadītāja un publiku apkalpojošā personāla vadītāja:
Dailes teātris iet kvalitātes virzienā.

Viedoklis tapis 2015 .gada septembrī.

Dailes teātra reklāmas un iespieddarbu vadītāja un publiku apkalpojošā personāla vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Elīna Grāve stāsta par teātra aizkulisēm, darbu ar aktieriem un to, kas šajā sezonā gaida skatītājus Dailes teātrī.
Lasi vairāk...

 

Raivis Kronbergs,
Tieslietu ministrijas valsts sekretārs:
Nedrīkst taupīt uz sabiedrības drošības rēķina!


Viedoklis tapis 2015.gada septembrī.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Raivis Kronbergs stāsta par nozares prioritātēm, plānotajiem jaunajiem cietumiem, kā arī skaidro, kur meklējami cēloņi ieilgušajiem tiesu procesiem.
Lasi vairāk...


Vivita Morusa,

Zīmola Glam Collection izveidotāja:
Apģērba izvēle ietekmē bērna personību.


Viedoklis tapis 2015.gada augustā.

Zīmola Glam Collection izveidotāja, bērnu modes eksperte, Biznesa augstskolas Turība absolvente Vivita Morusa stāsta par jaunākajām tendencēm bērnu modē un iesaka, ko vilkt, ejot uz skolu 1. septembrī.
Lasi vairāk...


Austra Kausiniece,

Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas sportiste, Eiropas čempionāta fināliste fitnesā:
Latvijā ir viegli dzīvot veselīgi.

Viedoklis tapis 2015.gada augustā.

Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas sportiste, Eiropas čempionāta fināliste, Biznesa augstskolas Turība absolvente Austra Kausiniece stāsta par aktīvu dzīvesveidu, pareiza uztura nozīmi un to, kā ikviens var iegūt labu formu.
Lasi vairāk...


Linda Vilmansone,

kulinārā žurnāla Pie galda! redaktore,  viena no vadītājām televīzijas raidījumā Gatavo 3:
Ēst veselīgi – tas ir stilīgi!

Viedoklis tapis 2015.gada augustā.

Kulinārā žurnāla Pie galda! redaktore,  viena no raidījuma Gatavo 3 vadītājām, Biznesa augstskolas Turība absolvente Linda Vilmansone iesaka, kā gatavot un baudīt gardu maltīti brīvā dabā, kā arī vērtē Rīgas restorānu piedāvājumu.
Lasi vairāk...


Diāna Černe,

Dziedātāja, dziesmu autore:
Latvijā ar mūziku nevar kļūt bagāts!

Viedoklis tapis 2015.gada augustā.

Dziedātāja, dziesmu autore un Biznesa augstskolas Turība absolvente Diāna Moon jeb Diāna Černe jau piecus gadus dzīvo Berlīnē, attīsta savu karjeru šovbiznesā un stāsta par šovbiznesa aizkulisēm un atšķirībām Latvijā un ārpus tās robežām.
Lasi vairāk...
 


Evija Švarca,

Tirdzniecības centra “Valleta” direktore:
Būtu aplami domāt, ka cilvēkiem ārpus Rīgas nav naudas.

Viedoklis tapis 2015.gada augustā.

Tirdzniecības centra „Valleta” direktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Evija Švarca dalās viedoklī par Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem un stāsta, kāda ir pirktspēja reģionos.
Lasi vairāk...

Jevgenija Puļķe,
Ceļojumu aģentūras VIA HANSA DMC & PCO direktore:
Rīga ir gardēžu galamērķis, savukārt Jūrmalai vēl ir, kur augt.

Viedoklis tapis 2015.gada jūlijā.

Ceļojumu aģentūras VIA HANSA DMC & PCO direktore, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jevgenija Puļķe stāsta par Latvijas tūrisma priekšrocībām un trūkumiem, kā arī politikas ietekmi uz tūrisma nozares attīstību.
Lasi vairāk...


Karīna Makare,
SIA “Makara tūrisma birojs” īpašniece:
Ārzemniekus piesaista Latvijas neskartās dabas skaistums.

Viedoklis tapis 2015.gada jūlijā.

Kempinga un laivu bāzes „Makars” un uzņēmuma SIA „Makara tūrisma birojs” vadītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Karīna Makare stāsta par aktīvo tūrismu Latvijā un sniedz ieteikumus tiem ceļotājiem, kuri vēlas izmēģināt laivošanas priekus Latvijas upēs.
Lasi vairāk...

Andris Ozols,
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors:
Šahs attīsta spēju pārredzēt laukumu, kas lieti noder arī uzņēmējiem.

Viedoklis tapis 2015.gada jūlijā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors, Biznesa augstskolas Turība absolvents, šaha spēles entuziasts Andris Ozols stāsta par šaha popularitāti Latvijā, spēlē iegūstamajām iemaņām un to, vai šahistiem un uzņēmējiem ir kas kopīgs?
Lasi vairāk...


Nellija Šlēgelmilha,
Pasaules čempione ūdensmotociklu sportā, Sporta kompleksa “333” Valdes locekle:
Elementāra pieklājība jāievēro arī pie stūres!

Viedoklis tapis 2015.gada jūlijā.

Pasaules čempione ūdensmotociklu sportā, kā arī bijusī Latvijas sieviešu bobsleja ekipāžas pilote Nellija Šlēgelmilha, kura paralēli aktīvajām sporta gaitām paguvusi iegūt maģistra grādu jurisprudencē Biznesa augstskolā Turība, šobrīd saimnieko sporta kompleksā “333”, kurā ir izveidots vienīgais drošas braukšanas poligons Baltijā, un nu jau otro gadu tiek rīkots sporta, mūzika un radošuma festivālu „Playground”. Nellija Šlēgelmilha dalās savā viedoklī par ekstrēmajiem sporta veidiem, braukšanas kultūru un Latvijas autobraucēju paradumiem pie stūres.
Lasi vairāk...


Artis Gustovskis,
Kurzemes tūrisma asociācijas priekšsēdētājs, Kuldīgas Tūrisma informācijas centra vadītājs un Kuldīgas domes deputāts:
Kurzeme joprojām spēj pārsteigt ikvienu ceļotāju.

Viedoklis tapis 2015.gada jūlijā.

Tuvojoties Kuldīgas pilsētas festivālam „Dzīres Kuldīgā 2015”, kas norisināsies no 16. līdz 19. jūlijam, Kurzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Artis Gustovskis stāsta par interesantākajiem tūrisma galamērķiem Kurzemē un to, kāpēc jāapceļo dzimtā zeme.
Lasi vairāk...


Alise Balgalve,
SIA Felici Vadītāja (zīmola musli «Graci» radītāja):
Latvijas iedzīvotāji mācās baudīt ēdienu.

Viedoklis tapis 2015.gada jūlijā.

Pēc bagātīga svētku mielasta bieži vien nākas cīnīties ne tikai ar pārēšanās sajūtu, bet arī ar sirdsapziņas pārmetumiem par lieki uzņemtajām kalorijām. Kā maksimāli izmantot vasarā pieejamo vitamīnus? Kā apvienot garšīgo un veselīgo? Par to un citām latviešu ēšanas tradīcijām stāsta uzņēmēja, zīmola musli «Graci» radītāja un Biznesa augstskolas Turība absolvente Alise Balgalve.
Lasi vairāk...


Līga Krauze,
SIA BETOLLI valdes priekšsēdētāja:
Ārpus Rīgas ir vieglāk spert pirmos soļus biznesā.

Viedoklis tapis 2015.gada jūnijā.

Uzņēmēja, zīmola BETOLLI radītāja, Biznesa augstskolas Turība absolventi Līga Krauze stāsta par priekšrocībām uzņēmējdarbībai reģionos un to ietekmi uz reģionu attīstību kopumā.
Lasi vairāk...


Kristīne Smilga,
zīmola Cartiero by feelings jump radītāja:
Apvienojot stilu, tradīcijas un praktiskumu jeb ko vilkt Līgo svētkos?

Viedoklis tapis 2015.gada jūnijā.

Strauji tuvojas Līgo svētki, un, kā jau tas svētkos ierasts, ikviens vēlas saposties, lai gada īsāko nakti padarītu vēl īpašāku un skaistāku. Īpaši par skaistumu piedomā daiļā dzimuma pārstāves, jo, kā vēsta tautas folklora, Jāņu naktī gan meitas, gan sievas var likt vainagus un pušķoties pēc sirds patikas. No savas pieredzes varu teikt, ka pēdējos gados strauju popularitāti gūst apģērbi un aksesuāri ar latviskām zīmēm un tautiskiem motīviem, iespējams Līgo svētki ir īstā reize, kad no skapja izvilkt tautisku blūzi, vai apsiet krāšņu prievīti? Zīmola Cartiero by feelings jump radītāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Kristīne Smilga stāsta par to, ko šogad vilkt, svinot Jāņus, un, kas raksturīgs stilam un modei Latvijā.
Lasi vairāk...


Arvis Didrihsons,
SIA “NOVOBALTIC” valdes priekšsēdētājs:
Lai veiksmīgi eksportētu, jāiekaro stabila vieta savas valsts tirgū.

Viedoklis tapis 2015.gada jūnijā.

Strauji augošā vairumtirdzniecības uzņēmuma SIA “NOVOBALTIC” valdes priekšsēdētājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents Arvis Didrihsons stāsta par Latvijas patērētājiem, pārtikas produktu kvalitāti un eksporta iespējām.

Aptuveni četrus gadus darbojamies eksporta jomā, tajā skaitā arī kā starpnieki – palīdzam citiem ražotājiem eksportēt produkciju uz Skandināviju un Baltijas valstīm, nodrošinām pārdošanas procesu. Darbojoties eksporta nozarē, jāņem vērā kāda būtiska lieta – ja Tu neesi izcīnījis stabilu vietu savas valsts tirgū, tad nespēsi nostiprināties arī eksportā. Mūsdienās eksporta tirgi ir ļoti svārstīgi, tāpēc, lai gūtu stabilitāti, vajadzīgs zīmols vai fundamentāla bāze, uz kuras pamata var attīstīties un pielāgoties katram konkrētajam tirgum.
Lasi vairāk...


Ilze Kikste Zandere,
viesnīcas un restorāna „Boutique Hotel & Restaurant MaMa” līdzīpašniece:
Jūrmalā var darboties arī bez „Jaunā viļņa”.

Viedoklis tapis 2015.gada jūnijā.

Neparasts, ar elegantu ironiju veidots interjers un mūsdienīgs dzīves stils – tā varētu raksturot viesnīcu un restorānu „Boutique Hotel & Restaurant MaMa”, kas atrodas Jūrmalā, Majoros. Viesnīca uzņem tuvus un tālus viesus kopš 2008. gada. Uzņēmuma līdzīpašniece, Biznesa augstskolas Turība absolvente Ilze Kikste – Zandere stāsta par pārmaiņām tūrismā šajā sezonā.
Lasi vairāk...

Nodarbību saraksts