Absolventiem>Absolventu veiksmes stāsti

Absolventu veiksmes stāsti

 

 

Miķelis Visockis,

Miķeļtirgus dibinātājs un vadītājs, dabīgās kosmētikas ražotājs, pasākumu vadītājs un Sigulda Adventures radošais direktors

Intervija tapusi 2018. gada maijā

Latvija ir labākā vieta, kur dzīvot!

Latvijā ir ļoti plašs aktīvās atpūtas piedāvājums, turklāt par saprātīgām izmaksām katrs var atrast sev piemērotāko atpūtas veidu no kartingiem līdz pat lidošanai un gumijlēkšanai. Mums ir daudz, ko piedāvāt, jāiemācās tikai to popularizēt, lai pie mums brauktu arī viesi no kaimiņvalstīm un citām pasaules vietām, stāsta Sigulda Adventures radošais direktors, Biznesa augstskolas Turība absolvents Miķelis Visockis. 

Lasīt vairāk ...

Inga Kovaļonoka,

Tūrisma pakalpojuma sniedzēja Averoja Korporatīvo klientu konsultante

Intervija tapusi 2018. gada janvārī

Neviens nevar paredzēt, kāda būs nākotne drošības ziņā

Lai arī reizēm šķiet, ka ceļojumu un korporatīvo konsultantu darbā lielas atšķirības nav, un ka uzņēmumu komandējumi un darba braucieni, šķiet, plānojas paši no sevis, jāatzīst, ka tā nav – tam visam apakšā slēpjas kāds profesionālis, kas, iepazīstot darba specifiku, palīdz tapt ne tikai darba braucieniem, bet arī, piemēram, uzņēmuma motivācijas braucieniem, kas ir lielisks komandas saliedēšanas un atzinības paušanas veids. Par šo un vēl citiem būtiskiem stāsta Biznesa augstskolas Turība absolvente un Tūrisma pakalpojuma sniedzēja Averoja Korporatīvo klientu konsultante Inga Kovaļonoka.

Lasīt vairāk...

 

Laura Paulovska,

SIA “Saldus Agroķīmija” agronome un konsultante

Intervija tapusi 2018. gada janvārī

Darbs dara darītāju!

Par to, ka ģimene ir cilvēka vislielākā vērtība un to, ka darbs dara darītāju, šķiet, šaubu nav. Ir prieks sarunāties ar cilvēkiem, kuri tā uzskata un šos uzskatus tur zelta vērtē – viena no tādām ir arī Biznesa augstskolas Turība absolvente, SIA “Saldus Agroķīmija” Agronome un konsultante - Laura Paulovska, tāpēc ar viņu intervijas laikā runājām ne tikai par pēdējo gadu situāciju lauksaimniecībā, globālo sasilšanu un klimata izmaiņām, bet arī par bērnību zemeņu dobēs un iecerēm nest Latvijas vārdu pasaulē darot to, kas patīk.

Lasīt vairāk...

Ilze Stefaņenkova,

Rāmavas Depkina muižas pārvaldniece

Intervija tapusi 2018. gada janvārī

Darbs muižā ir mans sirdsdarbs!

Rāmavas Depkina muižā, kas paslēpusies plaša parka viducī un ir viena no senākajām koka ēkām Latvijā, pēdējos septiņus gadus saimnieko viens gaišs un patiesi laipns cilvēks. Par gaišumu nav melots un varbūt tīras sakritības pēc dienā, kad ieradāmies muižā, starp pelēkajiem mākoņiem saules stari apspīdēja visu muižas priekšnamu. Verot vaļā lielās, simtgadīgās muižas durvis, mūs sagaidīja tik pat saulains un laipns smaids, kas aicināja iekšā. Ilzi Stefaņenkovu, Biznesa augstskolas Turība absolventi, var dēvēt par muižas dvēseli. Mazliet pieklusinātā balsī, reizēm čukstus un sirsnīgi smejoties, pie kafijas tasītes aizritēja sarunas par muižu un studiju laikiem Turībā.

Lasīt vairāk... 

 

Egita Puķīte,

Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” vadītāja

Intervija tapusi 2017. gada decembrī

Ziemassvētku dāvanu iegāde ir kā gatavošanās eksāmenam studiju laikā!

Modes un izklaides centra “Rīga Plaza” vadītāja Egita Puķīte ir Biznesa augstskolas Turība absolvente. Studiju laiku Egita atceras ar patīkamām atmiņām un ar prieku atzīst, ka par savu augstskolu izvēlējusies tieši Turību – iegūtās zināšanas kļuvušas par labu pamatu karjeras turpmākajai attīstībai!             
Egita uzskata, ka decembri ir svarīgi izbaudīt ar svētku sajūtu, bet Ziemassvētku dāvanu iegādi pielīdzina eksāmeniem studiju laikā. Kāpēc? Lasi intervijā! 

Lasīt vairāk...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaspars Rožkalns,

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītājs Ķīnā (Šanhajā un Ninbo), jahtas SPANIEL kapteinis

Intervija tapusi 2017. gada novembrī

Ķīna izrāda interesi par augstākās izglītības iespējām Latvijā!    

Kaspars Rožkalns, meklējot jaunus izaicinājumus, ir pārcēlies uz Ķīnu, un kļuvis par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītāju Šanhajā un Ninbo. Viņš apgalvo, ka izglītības nozares stabilitāte un attīstība ir ārvalstu studentu rokās un jau pēdējo trīs gadu laikā šo studentu skaits Latvijas augstskolās ir audzis ievērojamā tempā – apmēram par 20% ik gadu. Ķīnas ekonomika strauji attīstās un tas ir viens no lielākajiem motoriem, tieši tāpēc visa pasaule mēģina pārdot Ķīnai savas preces un pakalpojumus.

Lasīt vairāk...

 

Kārlis Berlands,

Uzņēmuma 4Cyclists vadītājs

Intervija tapusi 2018. gada janvārī

Vajag darīt un tad viss izdosies!

Idejas taustāma dzimšana bija divarpus gadus atpakaļ, bet divus gadus tālā pagātnē šis brīdis bija tas, kad viņa uzņēmums sāka pieņemt pirmos pasūtījumus. Cilvēks, kas uzskata, ka vajag tikai darīt, darīt un darīt, un tad viss izdosies – intervija ar uzņēmuma 4Cyclists vadītāju un Turības absolventu - Kārli Berlandu.

Lasīt vairāk...

 

 

 

 

Līga Strazdiņa,

Digitālās reklāmas aģentūras Triple20 dibinātāja un Snovborda Akadēmijas vadītāja

Intervija tapusi 2017. gada decembrī

Mans aicinājums: snovbords un digitālais mārketings

Līga Strazdiņa ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes programmu Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība, bet tagad var lepoties ar to, ka ir digitālās reklāmas aģentūras Triple20 dibinātāja un Snovborda Akadēmijas vadītāja. Viens cilvēks ar divas tik dažādām, bet spēcīgām šķautnēm! Intervijas laikā jautājām Līgai gan par ziemas prieku baudītāju nerakstītajiem likumiem uz kalna, gan to, kādas izmaiņas digitālajā mārketingā mūs sagaida nākamajā gadā, gan par  citiem interesantiem faktiem snovborda un mārketinga pasaulē!

Lasīt vairāk...

 

Edgars Untāls,

Biznesa koučs, personības izaugsmes treneris un grāmatu autors

Intervija tapusi 2017. gada oktobrī

Efektīvākā pārdošanas metode ir nepārdošana!

Edgars Untāls ir daudzpusīga personība - biznesa koučs, personības izaugsmes treneris, grāmatu autors un uzņēmējs! Svarīgākais visā, ko viņš dara, ir fakts, ka viņš mīl savu darbu - viņš ir gandarīts pa klientu un grāmatu lasītāju panākumiem, un ar lielāko prieku palīdz tiem, kuri vēlas sasniegt izcilus rezultātus, taču pagaidām vēl pietrūkst zināšanu un prasmju, lai to izdarītu. Intervijas laikā jautājām, vai visi var būt pārdevēji un vai visu var pārdot, tādējādi uzzinot gan par iespējām uztrenēt biznesa domāšanu, gan laika nozīmi tajā, ko darām, gan pārdošanas instrumentiem mūsdienu digitalizētajā pasaulē.

Lasīt vairāk...

Daira Bērtule,

Liepājas Kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja

Intervija tapusi 2017. gada septembrī

Simtgadei jāgatavojas vairākus gadus!

Savu simtgades jubileju Latvijas valsts atzīmēs 2018.gadā. Svinībām gatavojas ne tikai valsts galvaspilsēta Rīga, bet arī Latvijas reģioni, novadi, pagasti un katrs no mums.  Par to, kāds noskaņojums valda Liepājā un kā svētkiem gatavojās kurzemnieki, stāsta Biznesa augstskolas Turība absolvente, Liepājas Kultūras pārvaldes Attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule. 

Lasīt vairāk ...

 

 

 

Jānis Makstnieks,

Uzņēmuma “Pūres Šokolāde” dizainers

Intervija tapusi 2017. gada septembrī

Radīt iepakojumu, kurš vienlīdz veiksmīgi darbojas visā pasaulē, ir ļoti liels izaicinājums!

Jānis Makstnieks ir Biznesa augstskolas Turība absolvents, kurš jau vairāk nekā trīs gadus ir daļa no uzņēmuma “Pūres šokolāde” komandas. Viņš mīl savu darbu, māk domāt mārketinga valodā un tāpēc ļoti veiksmīgi var palīdzēt uzņēmumam attīstīties. Intervijas laikā uzzinājām gan to, kas Pūres šokolādes trifelēs palicis nemainīgs desmit gadu laikā, gan to, cik svarīgs ir iepakojuma dizains.  Lasi interviju un uzzini arī Tu! 

Lasīt vairāk ...

Daina Vanaga,

Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja un atpūtas pasākuma ģimenēm “ma-DARA” idejas autore un organizatore

Intervija tapusi 2017. gada augustā

Mēs esam spēcīga tauta un mums ir ar ko lepoties!

Daina Vanaga ir Biznesa augstskolas Turība absolvente. Pēc augstskolas absolvēšanas viņa pievienojās Liepājas Simfoniskā orķestra komandai, kļūstot par tā mārketinga speciālisti. Paralēli šiem darba pienākumiem, Daina ir realizējusi savu ideju un ieviesusi tradīciju, katru gadu rīkojot atpūtas pasākumu ģimenēm “ma-DARA”, lai palīdzētu cilvēkiem apzināties, cik spēcīga tauta mēs esam un kādas ir mūsu saknes.

Lasīt vairāk ...

 


Ilze Stūre,

Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas speciāliste, Madonas tūrisma informācijas centra speciāliste

Intervija tapusi 2017. gada augustā

Iedzīvotājiem ir jābūt ieinteresētiem tūrismā!

Ilze Stūre ir Biznesa augstskolas Turība absolvente un Madonas patriote. Strādājot par tūrisma speciālisti, Ilzei noder gan augstskolā gūtās komunikācijas prasmes, gan iemaņas pasākumu organizēšanā. Tuvojoties tūrisma vasaras sezonas noslēgumam, kad tikko aizvadīti Melleņu svētki, bet viens no gaidītākajiem pasākumiem “Ezera skaņas” vēl tikai priekšā, aicinājām Ilzi dalīties atziņās par to, kas ir nepieciešams, lai attīstītos tūrisms reģionos un kādi jaunumi sagaida gan Madonas iedzīvotājus, gan viesus.

Lasīt vairāk ...

Nika Frīdberga-Pumpuriņa,

Ogres novada Tūrisma informācijas centra tūrisma koordinatore, bērnu izklaides centra „Džungļu parks” līdzīpašniece un mārketinga komunikācijas vadītāja

Intervija tapusi 2017. gada augustā

Katrs izaicinājums ir pierādījums profesionalitātei!

Nika Frīdberga-Pumpuriņa ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība programmu Sabiedriskās attiecības un šobrīd viņa strādā par tūrisma koordinatori Ogres novada Tūrisma informācijas centrā. Dzimtajā pilsētā viņa piepilda arī sapni par ģimenes uzņēmumu, izveidojot bērnu izklaides centru Džungļu parks. Intervijas laikā jautājām Nikai gan par viņas sirds pilsētu Ogri, tās nesen aizvadītajiem pilsētas svētkiem un attīstības potenciālu,  gan par Džungļu parku, kas savu dzimšanas dienu oficiāli svinēs 16.augustā. Lai izdodas viss, kas iecerēts, un vēl vairāk!

Lasīt vairāk ...

 


Sigita Klētniece,

Tūrisma uzņēmuma “Cēsis inside” īpašniece, gide un pasākumu vadītāja              
Intervija tapusi 2017. gada jūlijā

Ieraugi Cēsis citādāk!

Biznesa augstskolas Turība absolvente Sigita Klētniece ir Tūrisma uzņēmuma “Cēsis inside” vadītāja, aktīvi darbojas arī uzņēmumā “Cēsis vieno”, vada ekskursijas, pasākumus, un kā patiesa pilsētas patriote aicina ikvienu no mums uz pilsētas svētkiem, lai ieraudzīt Cēsis citādāk – īpašāk! Tuvojoties Cēsu pilsētas 811.dzimšanas dienai, aicinājām Sigitu pastāstīt gan par savu pieredzi un tās nozīmi karjeras attīstībā, gan par Cēsu pilsētas svētkiem, svētku programmu un pašiem cēsniekiem.

Lasīt vairāk ...

Māris Lazdāns,

Foto aģentūras PHOTORED vadītājs un profesionāls fotogrāfs
Intervija tapusi 2017. gada jūlijā

Fotogrāfijai ir milzīgs spēks!

Biznesa augstskolas Turība absolvents Māris Lazdāns ir profesionāls fotogrāfs un foto aģentūras PHOTORED vadītājs. Vasara ir fotogrāfu gada darbīgākais periods – pašā darbu pilnbriedā aicinājām Māri pastāstīt par savu karjeras attīstību un atbildēt uz dažādiem interesantiem jautājumiem, tādējādi uzzinot gan atbildi uz jautājumu, vai taisnība, ka bildes, kas nav izdevušās, tiek pārveidotas melnbaltas, gan arī to, kādam ir jābūt labam fotogrāfam. Intervijas laikā izdevās noskaidrot arī Māra viedokli par to, vai, viņaprāt, varētu pienākt tādi laiki, kad uz pasākumiem vairs nebūs nepieciešami fotogrāfi un mobilie telefoni nomainīs fotokameras.

Lasīt vairāk ...


Inta Dravniece,

Uzņēmuma “Cēsu tūrisma aģentūra” īpašniece un vadītāja, sertificēta tūrisma gide         
Intervija tapusi 2017. gada jūlijā

Darbs manā tūrisma aģentūrā ir tāds, kāds man patīk un kādu es to gribēju!

Biznesa augstskolas Turība Cēsu filiāles absolvente Inta Dravniece ir Cēsu tūrisma aģentūras dibinātāja un sertificēta gide, kuras pārziņā ir viena no pirmajām tūrisma aģentūrām Cēsīs un viena no retajām aģentūrām, kas drīzumā svinēs savu divdesmit otro dzimšanas dienu!Sarunā ar Intu mēģinājām uzzināt veiksmes formulu, kas ļāvusi ilgtermiņā veiksmīgi vadīt uzņēmumu, speciālistes viedokli par vietām, kuras apskatīt tepat Baltijas valstīs, kā arī par interneta un digitalizācijas ietekmi un tūrisma aģentūru tās pastāvēšanas laikā.

Lasīt vairāk ...

 

Normunds Sustrups,

Uzņēmuma un vietnes HotHotPack.com dibinātājs
Intervija tapusi 2017. gada jūnijā

Ļoti daudz projektu spēj attīstīties bez piesaistītām investīcijām no malas – kāpēc lai Tava ideja nebūtu viena no tām?

Biznesa augstskolas „Turība" Biznesa inkubatorā 2015.gada martā tika nodibināts uzņēmums -HotHotPack.com, kas nodrošina iespēju aplūkot aktuālos Baltijas valstu viesnīcu kompleksos piedāvājumus, kā arī rezervēt tos tiešsaistē. Tā dibinātājs ir Turības absolvents Normunds Sustrups, kurš intervijas laikā stāsta par uzņēmuma dibināšanu, kā arī veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanas ietekmējošiem faktoriem, lielu uzmanību pievēršot iespējām, ko piedāvā biznesa inkubatori. Jaunajiem uzņēmējiem Normunds vēlas atgādināt, ka nekas nenotiek viegli un ātri, bet tad, kad process ir sācis virzīties vēlamajā virzienā, viņš novēl paspēt izmantot visas iespējas, ko dzīve piedāvā.

Lasīt vairāk ...

 

Gints Sīviņš,

Ogres novada tūrisma uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs, jurists, Basketbola kluba “Ogre” valdes loceklis un piedzīvojumu trases “Milžu taka” izveidotājs

Intervija tapusi 2017. gada jūnijā

Emocijas un jauni izaicinājumi ir tas, kas mani motivē darīt vairāk, nekā pienākums liek!     

Biznesa augstskolas Turība absolvents Gints Sīviņš ir jurists un piedzīvojumu trases “Milžu taka” izveidotājs. Uzkrājot pieredzi, viņš savas dzīves laikā ir darbojies dažādās nozarēs, savukārt šī brīža profesijas viņam ļauj līdzsvarot dienas gaitā iegūtās emocijas. Tuvojoties tūrisma sezonas aktīvākajam periodam, aicinājām Gintu pastāstīt gan par savu pieredzi un tās nozīmi viņa karjeras attīstībā, gan par piedzīvojumu trases izveidi un reģionālā tūrisma plašajām attīstības iespējām.

Lasīt vairāk ...

 

Alise Kolosova,

pasākumu organizēšanas aģentūras “Alise Kolosova Boutique Event Planning” īpašniece
Intervija tapusi 2017. gada maijā

Pasākumu rīkošana ir piedzīvojums!     
Izveidojot savu uzņēmumu, rodas iespēja attīstīt individuālu virzienu un stilu, tāpēc, uzkrājot septiņu gadu pieredzi un stiprinot pašapziņu ārpus Latvijas, Biznesa augstskolas Turība absolvente Alise Kolosova nodibināja „Alise Kolosova Boutique Event planning” un ir kļuvusi par vienu no veiksmīgākajām uzņēmējām savā nozarē. Tuvojoties pasākumu rīkotāju gada darbīgākajam periodam, aicinājām Alisi dalīties pieredzē kā atjaunot spēkus, lai sagatavotos saspringtajai darba sezonai, un kā viņas dibinātajai pasākumu rīkošanas aģentūrai izdevies nemitīgi attīstīties un kļūt par nozares profesionāļiem.  

Lasīt vairāk ...

Patriks Grīva,

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis
Intervija tapusi 2017. gada aprīlī

Radio ir vispieejamākais, visātrāk reaģējošais un vispastāvīgākais medijs

Biznesa augstskolas Turība absolvents Patriks Grīva radio nozarē darbojas jau no 16 gadu vecuma, attīstot sevi kā programmu vadītāju un DJ un vēlāk arī pats izveidojot radio stacijas, un vadot lielākās Latvijas radio mediju grupas. Paralēli darbam radio viņš ir attīstījis pludmales volejbola kustību Latvijā un aktīvi nodarbojies ar uzņēmējdarbību. Šobrīd Patriks Grīva ir Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis, kurš nodrošina komercradio nozares pārraudzību un darbojas kā līdzatbildīgais padomes loceklis VSIA "Latvijas Radio" pārraudzībā. Intervijas laikā viņš stāsta par savu karjeras attīstību un to, kā attīstījusies un mainījusies radio nozare.

Lasīt vairāk...

 

Santa Cine,

Restorāna Goldingen room un viesnīcas 2 baloži īpašniece
Intervija tapusi 2017. gada martā

Restorānu nevar atvērt kā biznesa projektu, tai ir jābūt sirdslietai

Santa Cine sevi sauc par mūžīgo studentu, jo Biznesa augstskola Turība nav ne pirmā, ne pēdējā viņas absolvētā augstskola. Santai ir svarīgi nemitīgi attīstīties pašai un nu arī attīstīt savu uzņēmējdarbību. Viņa ir studējusi un strādājusi ne vien Latvijā, bet arī Itālijā un Francijā, taču galu galā sapratusi, ka nekur nav tik labi kā mājās. Pēc atgriešanās Latvijā viņa vairs nevēlējās dzīvot lielā pilsētā, bet meklēja mieru un harmoniju, ko var sniegt kāda mazpilsēta. Tagad viņa kopā ar vīru un, iesaistot nu jau visu ģimeni, saimnieko Kuldīgas restorānā Goldingen room un viesnīcā 2 baloži. Šī gada martā restorāns svinēs savu trešo dzimšanas dienu, tāpēc tikāmies ar augstskolas absolventi Santu, lai noskaidrotu, kā ir vadīt restorānu reģionā un kā viņiem ir izdevies šo gadu laikā nemitīgi attīstīties un kļūt pamanāmiem nu jau visas Latvijas mērogā.

Lasīt vairāk...

Arnis Jēkabsons,

Digitālās aģentūras Brandbox Digital vadītājs
Intervija tapusi 2017. gada janvārī

Mēs pielāgosimies digitālajai attīstībai un tik ātri roboti mūsu darbus nepārņems

Arnis Jēkabsons ir digitālās aģentūras Brandbox Digital vadītājs, Biznesa augstskolas Turība absolvents. Arnis Jēkabsons stāsta par digitālajām tehnoloģijām, atklāj savas aģentūras veiksmes stāstus, kā arī uzsver cilvēka būtisko lomu tehnoloģiju attīstībā.

Lasīt vairāk...

 

Marija Ručevska,

TechHub Riga vēstniece, TechChill 2017 konferences vadītāja
Intervija tapusi 2017. gada janvārī

Runā ar cilvēkiem, ar kuriem tu neesi pazīstams!

Marija Ručevska pagājušajā gadā ir absolvējusi Biznesa augstskolu Turība, bet jau trīs gadus aktīvi darbojas TechHub Riga kā pasākumu un projektu vadītāja. Viņa ir viena no TechChill konferences līdzdibinātājām un vada to jau otro gadu. Uzsākot studijas Marija zināja, ka vēlas studijas apvienot ar darbu un tas arī viņai izdevās. Intervijā Marija stāsta, kā ir radusies ideja par TechHub Riga organizācijas izveidi Latvijā un kas tas ir, kā arī iesaka jaunajiem uzņēmējiem mest kaunu pie malas un nebaidīties runāt ar nepazīstamiem cilvēkiem, veidot kontaktus un tādējādi attīstīt savu uzņēmējdarbību.

Lasīt vairāk...

Inga Nemše,

Aromterapeite, dabīgās kosmētikas izgatavotāja
Intervija tapusi 2017. gada janvārī

Ēteriskā eļļa ir auga dvēsele, kas ievietota pudelītē

Aromterapeite, dabīgās kosmētikas izgatavotāja, Biznesa augstskolas Turība absolvente Inga Nemše stāsta par aromterapiju un ēterisko eļļu pielietošanas veidiem, kā arī dalās ieteikumos, kā ēteriskās eļļas izmantot veselības un labas omas uzturēšanai.

Lasīt vairāk...

 

 

 

 

Laura Baumane,

Bērnu ragavu zīmola Žube līdzīpašniece
Intervija tapusi 2016. gada decembrī

Uzskatu, ka Turība ir viena no labākajām skolām Latvijā

Laura Baumane ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības fakultātes Mārketinga un tirdzniecības bakalaura studiju programmu un neilgi pēc augstskolas absolvēšanas uzsāka savu uzņēmējdarbību – bērnu dizaina ragavu Žube ražošanu. Laura mudina vecākus vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni, doties svaigā gaisā un veidot pozitīvas bērnības atmiņas. Izbrauciens  ar ragaviņām var būt viena no šīm skaistajām bērnības atmiņām ziemā, taču svarīgi ir atcerēties, ka, izvēloties ragavas bērnam, svarīgs kritērijs ir drošība.

Lasīt vairāk...

Andris Reizenbergs,

Balzambārs līdzīpašnieks
Intervija tapusi 2016. gada decembrī

Ja ar Tevi nebūs patīkami strādāt kopā, nevienam nebūsi vajadzīgs

Andris Reizenbergs ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu un šobrīd ir viens no diviem Balzambāra līdzīpašniekiem. Studiju laiku Turībā Andris atceras ar patīkamām atmiņām, taču atzīst, ka tas reizē bijis gan bezrūpīgs, gan arī grūts laiks, jo jau tolaik studijas apvienoja ar darbu. Andrim ir 15 gadu pieredze bārmeņa darbā un viņš uzskata, ka svarīgākais, gan strādājot pie kāda cita, gan savā labā, ir attieksme pret dzīvi, kolēģiem, darbu, priekšniekiem un klientiem, jo pret otru ir jāizturas tā, kā tu gribētu, lai izturas pret tevi. Galvenais ir būt labam cilvēkam!

Lasīt vairāk...

 

 Romēna Namniece,

LOR klīnikas vadītāja, logopēde

Intervija tapusi 2016. gada novembrī

Mana darba burvība ir rezultātā - spējā palīdzēt un redzēt to, ka vecāki un arī bērni ir laimīgi par paveikto

Romēna Namniece ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turības maģistrantūras studiju programmu, kas arī šobrīd palīdz vadīt LOR klīniku, kas ir mūsdienīga ārstniecības iestāde, kuras galvenā kompetence ir ausu, kakla un deguna slimību diagnostika un ārstēšana. Romēna ir logopēde ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi un ikdienā palīdz gan bērniem, gan pieaugušajiem novērst valodas, un runas, kā arī  lasīšanas un rakstīšanas traucējumus. Kuros gadījumos vecākiem ar bērniem būtu jāvēršas pēc logopēda palīdzības, kā sekmēt bērna runas un valodas attīstību un vai arī pieaugušie ir spējīgi labot savus runas traucējumus, stāsta Romēna Namniece.

Lasīt vairāk...

Jānis Skvarnovičs,

Rīgas kuģu būvētavas valdes priekšsēdētājs

Intervija tapusi 2016. gada novembrī

Rīgā būvētie kuģi ceļo uz Dāniju, Zviedriju, Norvēģiju

Apgūstot jaunas zināšanas Biznesa augstskolā Turība, Uzņēmējdarbības vadības fakultātes absolvents Jānis Skvarnovičs šobrīd sekmīgi vada Rīgas kuģu būvētavu. Divu gadu laikā uzņēmuma apgrozījumu izdevies kāpināt par 20%, nopelnot 0,2 miljonus eiro. Sarunā Jānis Skvarnovičs atklāj, ka lielu kuģu būve var noritēt pat divus gadus, savukārt veiksmīgi konkurēt ar kuģu būvētājiem Tallinā un Klaipēdā palīdz divi noteikumi – darba izpildes laiks un kvalitāte. Rīgas kuģu būvētavas vadītājs gan atzīst – Latvijā trūkst cilvēku, kas būtu kvalificēti un gribētu būvēt kuģus.

Lasīt vairāk...

 

Anna Anastasija Ārste,

Pensionāre, iepriekš a/s „Staburadze” konditorejas ceha vadītāja

Intervija tapusi 2016. gada novembrī

Latvijā joprojām iecienītākā ir torte „Cielaviņa”

Anna Anastasija Ārste ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Tiesību zinātņu programmu un ieguvusi, gan 1. līmeņa augstāko izglītību, gan bakalaura, gan maģistra diplomu. Studēt jurisprudenci, bija viņas jaunības dienu sapnis un to izdevās piepildīt. Šobrīd Anna ir pensijā, bet iepriekš bija konditorejas ceha vadītāja A/S „Staburadze”, kur viņa nostrādāja gandrīz 40 gadus. 26. novembrī pasaulē tiek svinēta Starptautiskā kūku diena, tāpēc ar Annu Anastasiju Ārsti runājām par viņas pieredzi konditorejas ceha vadīšanā un kūku gatavošanā, par to, kādas garšas ir iecienījuši Latvijas iedzīvotāji, un, kā vislabāk atzīmēt kūku dienu.

Lasīt vairāk...

Ivo Lambergs,

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Helikopteru posma instruktors lidotājs, virsseržants
Intervija tapusi 2016. gada novembrī

Lidojot 18. novembra parādē, izjūtu augstu atbildību

Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Helikopteru posma instruktors lidotājs, virsseržants Ivo Lambergs ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Juridisko fakultāti. Darba ikdienā I.Lambergs ir gatavs pacelties gaisā jebkurā laikā, doties glāb uz ledus gabala jūrā ienestus makšķerniekus, dzēst degošus purvus un mežus no gaisa, virs jūras meklēt pazudušus laivotājus, savukārt svētku reizē – 18. novembrī – viņam ir tas gods lidot virs parādes ar valsts karogu. Tuvojoties valsts svētkiem, I.Lambergs (ar segvārdu Panda) stāsta, ko viņam nozīmē dienests Gaisa spēkos, un kad ir lielāka atbildības sajūtu – ikdienas darbā vai svētku reizēs.

Lasīt vairāk...

 

Ilmārs Veide,

Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas instruktors, virsseržants

Intervija tapusi 2016. gada novembrī

Lāčplēša diena iezīmē karavīru gara spēka uzvaru!

Tuvojoties Lāčplēša dienai, kas ir Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas diena, aktualizējas interese arī par tiem, kuru rokās ir mūsdienu Latvijas drošība. Par tiem, kuri sargā Latvijas mieru, tiem, kuri mācās, lai spētu aizstāvēt Latviju, un tiem, kuri sniedz šīs zināšanas. Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas instruktors, Biznesa augstskolas Turība absolvents, virsseržants Ilmārs Veide piemiņas dienas priekšvakarā dalās savā viedoklī par to, kādām īpašībām jāpiemīt izcilam karavīram, un ikvienam novēl būt uzticīgam savai tautai un dzimtenei.

Lasīt vairāk...

Ēriks Vizulis,

Aizkraukles slimnīcas ķirurgs – traumatalogs

Intervija tapusi 2016. gada novembrī

Jaunas reformas medicīnā var pamudināt mediķus aizbraukt

Aizkraukles slimnīcas ķirurgs – traumatalogs Ēriks Vizulis 2005. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistra studiju programmu. Intervijā Ē.Vizulis stāsta, kāpēc savulaik izvēlējies ārsta profesiju, kā arī dalās viedoklī par Pasaules Bankas īstenotā pētījuma secinājumiem, kas skar reģionālās slimnīcas.

Lasīt vairāk...

 

Mārtiņš Smeķis,

LatRent autonomas īpašnieks

Intervija tapusi 2016. gada oktobrī

Nemaksājiet drošības naudu skaidrā naudā!

Mārtiņš Smeķis 2014. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistra studijas, un ir auto nomas LatRent valdes priekšsēdētājs. Intervijā M.Smeķis sniedz padomus, kā izvēlēties auto nomu, lai izvairītos no apkrāpšanas, kā arī skaidro, kas jāņem vērā, izvēloties nomas automašīnu.

Lasīt vairāk...

Agita Kraukle,

Projekta pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vadītāja

Intervija tapusi 2016. gada oktobrī

Latvijas sabiedrība ir atsaucīga un labsirdīga

Agita Kraukle ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes maģistra studiju programmu, viņa ir projekta pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vadītāja. Intervijā A.Kraukle stāsta, cik ilgi darbojas pārtikas banka, un cik ģimenēm šajā laikā ir sniegts atbalsts. Tāpat viņa uzsver - Latvijas sabiedrība vairākkārt ir pierādījusi, ka ir atvērta un gatava palīdzēt tiem, kam tas patiesi ir nepieciešams.

Lasīt vairāk...

 

Daiga Āboltiņa,

Ģimenes ārste

Intervija tapusi 2016. gada oktobrī

Rudens vēsajā laikā nevajag ģērbties pārāk silti!
Ģimenes ārste Daiga Āboltiņa 2008. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistra studiju programmu. Intervijā ģimenes ārste stāsta par to, kas ir grūtākais ārsta darbā, kā arī sniedz vērtīgus padomus, kā rudenī izvairīties no izplatītākajām vīrusu saslimšanām.

Lasīt vairāk...

Brigita Višņevska,

Kafijas cienītāju rokasgrāmatas redaktore

Intervija tapusi 2016. gada oktobrī

Jāstudē tā, lai būtu interesanti!

Kafijas cienītāju rokasgrāmatas redaktore Brigita Višņevska ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes bakalaura un maģistra studiju programmas. Intervijā viņa stāsta par kafijas gatavošanas un baudīšanas tradīcijām Latvijā, kā arī uzsver, tasīte labas kafijas ir svētki arī ikdienas steigā.

Lasīt vairāk...

 

Ieva Pastore,

Ventspils tehnikuma skolotāja

Intervija tapusi 2016. gada oktobrī

Atzīmes neveido personību!

Ventspils tehnikuma skolotāja Ieva Pastore 2009. gadā absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāti. Tuvojoties Skolotāju dienai, I.Pastore intervijā stāsta par profesionālās izglītības nozīmi Latvijā, kā arī uzsver, viņasprāt, pedagogu algu jautājums tiks risināts vēl ilgi.

Lasīt vairāk...

 

Jānis Bukšs,

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciālists, pasākumu vadītājs

Intervija tapusi 2016. gada septembrī

Man ļoti patika, ka vide Turībā ar katru gadu palika aizvien starptautiskāka

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciālists, pasākumu vadītājs Jānis Bukšs Biznesa augstskolu Turība absolvēja salīdzinoši nesen – 2013. gadā. Jānis ir spilgts pierādījums tam, ka arī jauni cilvēki var iekarot savu vietu darba tirgū un gūt panākumus, arī intervijā viņš uzsver, ka jauniešiem ir visas iespējas atrast darbu tepat Latvijā, tikai jābūt mazāk ambicioziem.

Lasīt vairāk...

 

Santa Purgaile,
Bankas Citade valdes locekle

Intervija tapusi 2016. gada septembrī

Privātajā augstskolā iegūta izglītība ir līdzvērtīga valsts augstskolā iegūtajai

Bankas Citade valdes locekle Santa Purgaile absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadība fakultāti, un var lepoties ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi banku sektorā. Intervijā S.Purgaile stāsta par bankas Citadele izstrādāto instrumentu cilvēka individuālās kredītspējas noteikšanai – kredītreitingu tiešsaistes režīmā, kā arī stāsta, kāda ir Latvijas iedzīvotāju finanšu pratība. 

Lasīt vairāk...

Atis Vasiļjevs,
juridiskā biroja SIA "Baltic Rise" jurists

Intervija tapusi 2016. gada septembrī

Latvijā joprojām ir juristu pārprodukcija

Jurists Atis Vasiļjevs 2008. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Juridisko fakultāti. Intervijā A.Vasiļjevs stāsta par to, kādām īpašībām jāpiemīt labam juristam, kā arī uzsver – Latvijā joprojām ir juristu pārprodukcija.

Lasīt vairāk...

  

Lana Hodasēviča,
Aptiekas vadītāja, farmaceite

Intervija tapusi 2016. gada septembrī

Pārlieku lielā slodze skolēniem rada stresu un saslimšanas

Aptiekas vadītāja, farmaceite Lana Hodasēviča 2015. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistra programmu, kas paredzēta tieši veselības un aprūpes iestāžu vadītājiem. Intervijā Lana stāsta par ieguvumiem no studijām, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā uzlabot savu veselību laikā, kad sākas drēgnais rudens periods.

Lasīt vairāk...

Viktorija Brovuna,
Restorāna „Felicita” īpašniece

Intervija tapusi 2016. gada augustā

Izcila restorāna priekšnoteikumi – tīrība, attieksme un garša

Uzņēmēja, restorāna „Felicita” īpašniece Viktorija Brovuna ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultāti. Intervijā viņa stāsta, kā restorānam izdzīvot sīvas konkurences apstākļos un apstiprina - Rīgā var nobaudīt garšīgākus itāļu ēdienus nekā Itālijā.

Lasīt vairāk...

 

Madara Poppela,
Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza saziņas līdzekļu koordinatore

Intervija tapusi 2016. gada augustā

Izmantojiet vasaras izskaņu, lai paviesotos zoodārzā un iepazītos ar jaunumiem!

Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza saziņas līdzekļu koordinatore Madara Poppela 2016. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāti. Šobrīd M.Poppela strādā vienā no tūristu iecienītākajiem galamērķiem, kuru kuplā skaitā apmeklē arī vietējie iedzīvotāji. Intervijā M.Poppela stāsta, kas jauns aplūkojams Rīgas ZOO, kā arī nedaudz iezīmē tuvākos plānotos pasākumus apmeklētājiem.

Lasīt vairāk...

Iveta Krūkliņa,
a/s “Cēsu alus” Vidzemes reģiona tirdzniecības vadītāja

Intervija tapusi 2016. gada augustā

Latvieši ir lieli alus baudītāji

Katru gadu augusta pirmajā piektdienā tiek atzīmēta Starptautiskā alus diena, tāpēc uz interviju esam aicinājuši Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes absolventi Ivetu Krūkliņu. Jau studiju laikā Iveta strādāja akciju sabiedrībā Cēsu alus kā Vidzemes reģiona tirdzniecības vadītāja un zina pastāstīt, vai latvieši patiešām ir tik lieli alus cienītāji, kā tiek uzskatīts. Iveta gan atgādina, ka alus jābauda ar mēru - tā, lai tas netraucē ikdienas dzīvei un veselībai!

Lasīt vairāk...

 

Kārlis Mošenkovs,
Laivu nomas karlsonalaivas.lv īpašnieks

Intervija tapusi 2016. gada jūlijā

Gauja ir lielceļš, kas ved uz skaistām vietām

Laivu nomas karlsonalaivas.lv īpašnieks Kārlis Mošenkovs 2014. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultāti. Intervijā K. Mošenkovs stāsta, kas jāņem vērā, lai laivošana būtu droša, kā arī skaidro, kāpēc atpūta uz ūdeņiem kļūst aizvien populārāka.

Lasīt vairāk...

Irēna Dīķe, Maiga Lībiete un Miervaldis Jenčs,
Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa

Intervija tapusi 2016. gada jūlijā

Mūsdienās pāri izvēlas askētiskas un mazāk emocionālas laulību ceremonijas

Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļā Teikā kopīgi strādā trīs Biznesa augstskolas Turība absolventi – Irēna Dīķe, Maiga Lībiete un Miervaldis Jenčs - kuri 2014. gadā pabeidz studijas Juridiskajā fakultātē. Lai gan darba stāžs dzimtsarakstos visiem ir atšķirīgs, ikdienā kolēģi un bijušie kursabiedri saprotas lieliski, tāpēc arī intervijai piekrīt visi reizē. Vasarai, kas ir karstākais kāzu laiks, ritot pilnā sparā, absolventi stāsta, kas pamudina pārus noslēgt laulības un kādas ir jaunākās laulību ceremonijas tendences.

Lasīt vairāk...

 

Laura Golta-Grospiņa,
Ceļojumu aģentūras „Jēkaba ceļojumi” konsultante

Intervija tapusi 2016. gada jūlijā

Ceļojot uz dažādām valstīm, noteikti apmeklējiet tirgu!

Ceļojumu aģentūras „Jēkaba ceļojumi” konsultante Laura Golta-Grospiņa 2011. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāti. Šodien Laura saka, ka tūrisms – tā ir nozare, kurā viņa jūtas vislabāk. Intervijā L.Golta-Grospiņa sniedz ieteikumus, kā ceļot drošāk, un atgādina, ka ar labiem ceļojumiem ir tā, kā senajā sakāmvārdā – rati jākaļ ziemā, bet ragavas – vasarā.

Lasīt vairāk...

Mārtiņš Baltais,
Nacionālo bruņoto spēku virsseržants

Intervija tapusi 2016. gada jūlijā

Dienests bruņotajos spēkos ir dzīvesveids un aicinājums!

Nacionālo bruņoto spēku virsseržants Mārtiņš Baltais 2015. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība studiju programmu „Organizācijas drošība”. M.Baltais pilda virsseržanta pienākumus Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Sauszemes spēku nodaļā un intervijā skaidro, ko viņam nozīmē dienests bruņotajos spēkos.

Lasīt vairāk...

 

Vija Ikauniece,
Stopiņu ambulances direktore, ģimenes ārste

Intervija tapusi 2016. gada jūnijā

Svētkus vajag baudīt ar mēru!

Stopiņu ambulances direktore, ģimenes ārste Vija Ikauniece bija to absolventu pulkā, kuri 2015. gadā pirmie absolvēja Biznesa augstskolas Turība maģistrantūras studiju programmu „Uzņēmējdarbības vadība veselības un aprūpes iestāžu vadības speciālistiem un vadītājiem”. Intervijā viņa stāsta, kāpēc izvēlējās riskēt studēt pavisam jaunā studiju programmā, kā arī, tuvojoties Līgo svētkiem, sniedz padomus, kā svinēt, lai pēc svētkiem nav jāmeklē ģimenes ārsts.

Lasīt vairāk...

Ilze Neparte,
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenā māsa, Latvijas Māsu asociācijas Operāciju Māsu apvienības vadītāja

Intervija tapusi 2016. gada jūnijā

Nedrīkst aizmirst, ka veselības aprūpes galvenā vērtība ir darbaspēks!

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenā māsa, Latvijas Māsu asociācijas Operāciju Māsu apvienības vadītāja Ilze Neparte ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība studiju programmu „Uzņēmējdarbības vadība veselības un aprūpes iestāžu vadības speciālistiem un vadītājiem”.

Lasīt vairāk...

 

Evija Mugina,
Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājas vietniece, Juridiskā departamenta direktore

Intervija tapusi 2016. gada jūnijā

Es vēlējos studēt mūsdienīgi!

Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājas vietniece, Juridiskā departamenta direktore Evija Mugina ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistra studiju programmu, kā arī Juridiskās fakultātes maģistra studiju programmu.

Lasīt vairāk...

Alisa Ratkeviča,
Rixwell Bauska Hotel direktore

Intervija tapusi 2016. gada maijā

Vadītājs nevar no padotajiem pieprasīt to, ko viņš pats neprot

Rixwell Bauska Hotel direktore Alisa Ratkeviča ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāti, un šobrīd, paralēli darbam tūrisma nozarē, lasa lekcijas augstskolā. Atskatoties uz studiju laiku, viņa uzsver prakses nozīmi, kā arī atzīst, ka augstskolā iegūtie kontakti lieti noder joprojām, jo tūrisma nozarē ik uz soļa var sastapt Turības absolventus.

Lasīt vairāk...

 

Toms Kalnītis,
Latvijas dzelzceļa iekšējās komunikācijas daļas vadītājs

Intervija tapusi 2016. gada maijā

Turība sniedza iespēju pierādīt sevi!

Toms Kalnītis ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultāti. Sekmīgi izmantojis augstskolas sniegtās iespējas pierādīt sevi, Toms turpina pierādīt sevi joprojām – tagad jau kā Latvijas lielākā uzņēmuma - Latvijas dzelzceļa iekšējās komunikācijas daļas vadītājs. Intervijā Toms stāsta, kā veicināt saliedētu uzņēmuma komandu un darbinieku patriotismu.

Lasīt vairāk...

Gunta Lāce,
Izdevniecības „Rīgas Viļņi” korporatīvo klientu projektu vadītāja

Intervija tapusi 2016. gada aprīlī

Drukātie žurnāli un avīzes neizzudīs!

Izdevniecības „Rīgas Viļņi” korporatīvo klientu projektu vadītāja Gunta Lāce ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāti. Gunta stāsta, lai gan augstskolas izvēle notikusi pēdējā brīdī, studiju process nelika vilties. Tāpat viņa stāsta, ko visvairāk iecienījuši lasītāji no „Izdevniecības Rīgas Viļņi” piedāvājuma klāsta. 

Lasīt vairāk...

Ilona Marhele,
Vieglatlēte, garo distanču skrējēja

Intervija tapusi 2016. gada aprīlī

Latvijā strauji attīstās skriešanas kultūra

Vieglatlēte, garo distanču skrējēja Ilona Marhele 2011. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāti. Šobrīd Ilona ir veiksmīgi izpildījusi kvalifikācijas normatīvus un gatavojas Olimpiskajām spēlēm Riodeženeiro. Starp aktīvajiem treniņiem Ilona sniedz dažus padomus, kā skriet, lai gūtu prieku, kā arī apgāž ļoti izplatītus mītus par skriešanu.

 Lasīt vairāk...

 

Gundars Strazdiņš,
SIA „Event for You” valdes priekšsēdētājs, starptautiski sertificēts projektu vadītājs

Intervija tapusi 2016. gada aprīlī

Freelancerim jābūt ar biznesa domāšanu un labām komunikācijas spējām

SIA „Event for You” valdes priekšsēdētājs, starptautiski sertificēts projektu vadītājs Gundars Strazdiņš 2011. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultāti. Šobrīd Gundars veiksmīgi darbojas kā freelanceris, organizējot pasākumus un īstenojot visdažādākos grafiskā dizaina projektus. Intervijā Gundars stāsta, kas tad īsti ir freelanceris, kādas ir priekšrocības un trūkumi, strādājot šādā režīmā.

Lasīt vairāk...

 

Linda Kimeiša,
SIA „WIT Berry” vadītāja un grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore

Intervija tapusi 2016. gada martā

Ir teiciens - visi ceļi ved uz Romu, man gribētos teikt, - visi ceļi ved uz mājas lapu!

Linda Kimeiša ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes maģistrantūras programmu Sabiedriskās attiecības. Linda ir SIA „WIT Berry” vadītāja un grāmatas „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore. Intervijas laikā Linda stāsta, kādas kļūdas uzņēmumi visbiežāk pieļauj, veidojot mājas lapas, kā arī dalās ar padomiem, kā veidot mājas lapu, lai tā piesaistītu potenciālo klientu uzmanību.

Lasīt vairāk...

Igors Bahmačevs,
SIA “Bionorm” valdes loceklis

Intervija tapusi 2016. gada martā

Pieprasītākie uztura bagātinātāji – kalcijs, zivju eļļa un D vitamīns

Igors Bahmačevs 2005. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība maģistrantūras programmu Uzņēmējdarbības vadība. Iegūtās zināšanas Igors lika lietā, nodibinot savu uzņēmumu – SIA “Bionorm”, kas nodarbojas ar uztura bagātinātāju ražošanu. Intervijas laikā Igors Bahmačevs stāsta par to, cik pieprasīti Latvijā ir uztura bagātinātāji, kā arī skaidro, kāpēc Latvijas klimatiskajos apstākļos, mūsu organismā visbiežāk trūkst kalcija, D vitamīna un Omega-3 nepiesātinātās taukskābes.

Lasīt vairāk...

 

Agneta Kīta,
Dikļu pils direktore

Intervija tapusi 2016. gada martā

Dikļu pils – vieta, kur laiks rit nesteidzīgi

Agneta Kīta Biznesa augstskolā Turība studēja Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmā un pēc absolvēšanas devās strādāt uz ASV. Brauciens izvērtās nedaudz citādi, kā bija plānots - Agneta ne vien uzsāka savas darba gaitas tūrisma jomā, bet arī iestājās Palm Beach Atlantic universitātē. Absolvente vērtē, ka Turība jau tolaik bija krietni pietuvojusies  ASV universitāšu pieejai, liekot lielu uzsvaru uz praktiskajām studijām. Šobrīd rit jau otrais gads Dikļu pils direktores amatā. Agneta savas darbības laikā spējusi saglabāt Dikļu pils uzstādīto kvalitātes latiņu. Pēc vairākiem uzņēmējdarbībā pavadītiem gadiem, Agneta secina: “Nav grūti nodibināt jaunu uzņēmumu - daudz grūtāk ir noturēt augstu kvalitātes līmeni trīspadsmit gadu garumā. Tas ir izaicinājums!”

Lasīt vairāk...

Evita Robežniece,
Mežģīņu veikala „Lace to Love” īpašniece

Intervija tapusi 2016. gada martā

Tā īstā biznesa ideja katram atnāk pati un nav jāmeklē

Evita Robežniece uzsāka studijas Biznesa augstskolā Turība, jo vēlējās iegūt zināšanas, lai varētu veidot savu uzņēmējdarbību un strādāt pati sev. Augstskolā tika iegūtas nepieciešamās zināšanas, un Evita varēja īstenot sapni par savu uzņēmējdarbību. Šī gada janvārī tika atvērts mežģīņu veikals “Lace To Love”. Ideja par mežģīnēm pie Evitas atnāca pati; pirms trīs gadiem mīlestība pret mežģīnēm aizsākās kā hobijs, bet nu Evita plāno, ka nākamo divu gadu laikā ieguldītās investīcijas sava veikala atvēršanai būs atpelnītas. Mežģīne pati par sevi ir sievišķības simbols, arī veikalā “Lace To Love“ sievišķā enerģija virmo vairāk nekā citviet, bet tas nebūt nenozīmē, ka te nav vietas arī vīriešiem, vīrišķībai un viņu viedoklim.

Lasīt vairāk...

 

 

Renārs Upenieks,
Biznesa augstskolas Turība absolvents, kurš savu dzimšanas dienu svin 29. februārī

Intervija tapusi 2016. gada februārī

Reizēm mēdzu jokot, ka man šogad paliks septiņi gadi

Renārs Upenieks ir viens no diviem Biznesa augstskolas Turība absolventiem, kuri savu dzimšanas dienu svin 29. februārī. Renārs ir pārsteigts par izrādīto interesi un ar prieku dalās savās sajūtās par to, kā ir būt dzimušam tik retā datumā kā 29. februāris. Bieži 29. februārī dzimušajiem tiek piedēvētas īpašas spējas un tikšanās, ka tikšanās ar cilvēku, kurš ir dzimis 29. februārī, var nest lielu veiksmi. Renārs intervijas laikā stāsta par to, kādi ir plusi un kādi mīnusi, svinot dzimšanas dienu reizi četros gados, un jokojot saka, ka šogad svinēs savu septīto dzimšanas dienu.

Lasīt vairāk...

Linda Egle,
Interneta izpētes uzņēmuma „Gemius Latvia” vadītāja

Intervija tapusi 2016. gada februārī

80% Latvijas iedzīvotāju ir sasniedzami internetā

Linda Egle Biznesa augstskolā Turība ir ieguvusi gan bakalaura, gan maģistra grādu Sabiedriskajās attiecībās.Šobrīd Linda Egle ir interneta izpētes uzņēmuma "Gemius Latvia" vadītāja un Latvijas Asociācijas sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) biedre, un nu kļuvusi par labu kolēģi kādreizējiem pasniedzējiem, ar kuriem var savstarpēji apmainīties ar padomiem, pieredzi un jautājumiem. Intervijas laikā Linda ar smaidu atceras studiju laiku un stāsta par savas karjeras attīstību, kā arī par to, kāds ir vidējais interneta lietotājs Latvijā.

Lasīt vairāk...

 

 

Edgars Štelmahers,
SIA „New Rosme” valdes priekšsēdētājs

Intervija tapusi 2016. gada februārī

Vadītājam jāspēj motivēt un iedvesmot darbiniekus

Uzņēmējs, SIA „New Rosme” valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers 2001. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultāti. Intervijā E.Štelmahers dalās savās pārdomās par to, kādam jābūt labam vadītājam, un uzņēmējiem, kuri vēlas eksportēt, iesaka savlaicīgi domāt par tirgus diversifikāciju, tādejādi mazinot riskus.

Lasīt vairāk...

Jolanta Lele,
Tūrisma kompānijas „Nikos Travel” vecākā ceļojumu konsultante

Intervija tapusi 2016. gada februārī

Ja studētu vēlreiz, arī bakalaura studijām izvēlētos Turību

Jolanta Lele ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības maģistrantūras programmu un šobrīd ir tūrisma kompānijas „Nikos Travel” vecākā ceļojumu konsultante. Jautājot, ko Jolanta darītu citādi, ja varētu studēt vēlreiz, viņa atbild: “Arī bakalaura studijām izvēlētos Turību!”. Intervijas laikā ar Jolanta Leli apspriežam, kā situācija pasaulē ietekmējusi ceļotāju paradumus, un Jolanta iesaka, ko darīt tiem ceļotājiem, kuri nevēlas atteikties no braucieniem uz Ēģipti un citām valstīm, kurās ir nestabila drošības situācija.

Lasīt vairāk...

   
 

 

Kristīne Tīlika,
SIA „Larua” radošā direktore

Intervija tapusi 2016. gada februārī

Svece ir lieliska dāvana, kas nes dažādus vēstījumus

SIA „Larua” radošā direktore Kristīne Tīlika 2004. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātnes”. Lai gan Kristīne pēc profesijas ir juriste, viņa jau sešus gadus nodarbojas ar dizaina sveču radīšanu. Kristīne stāsta par dažādu sveču krāsu nozīmi un atgādina, ka svece ir lieliska dāvana gan draugiem, gan biznesa partneriem.

Lasīt vairāk...

Guntis Rasims,
Rēzeknes novada domes deputāts, Jaunatnes un kultūras projektu vadītājs, grupas „Bez PVN” solists

Intervija tapusi 2016. gada janvārī

Studijas Turībā sniedza pārliecību!

Rēzeknes novada domes deputāts, Jaunatnes un kultūras projektu vadītājs, grupas „Bez PVN” solists Guntis Rasims 2007. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība studiju programmu „Sabiedriskās attiecības”. Šobrīd Guntis aktīvi darbojas dzimtajā Rēzeknē, popularizējot latgaliešu kultūru un strādājot ar jauniešiem. Viņš skaidro, kāpēc Latvijas reģioni un tajos dzīvojošie jaunieši ir mūsu valsts nākotne.

 Lasīt vairāk...

 

 

Andris Alksnis,
Latvijas Darba devēju konfederācijas jurists un darba tiesību eksperts

Intervija tapusi 2016. gada janvārī

Nevajag slinkot ar juridisku dokumentu rūpīgu izlasīšanu!

Latvijas Darba devēju konfederācijas jurists un darba tiesību eksperts Andris Alksnis 2005. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmu „Tiesību zinātnes”. Šobrīd A.Alksnis konsultē Latvijas lielākos darba devējus darba tiesību jautājumos un skaidro, kāpēc gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem ir būtiski zināt savas tiesības.

Lasīt vairāk...

Vilnis Veinbergs,
Biznesa augstskolas Turība Iekšējā drošības dienesta vadītājs, studiju programmas „Organizācijas drošība” direktors

Intervija tapusi 2016. gada janvārī

Vēlējos būt notikumu epicentrā un nepieciešamības brīdī rīkoties

Vilnis Veinbergs 2009. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība maģistra studiju programmu „Sabiedriskās attiecības”. Šobrīd viņš ir augstskolas Iekšējā drošības dienesta vadītājs, kā arī studiju programmas „Organizācijas drošība” direktors. 1991. gadā V.Veinbergs bija viens no tiem drosmīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījās Barikādēs un aizstāvēja Latvijas neatkarību, šodien V.Veinbergs dalās atmiņās par tā laika sajūtām.

Lasīt vairāk...

 

Dace Skuška,
Sporta klubā „Motivācija” izpilddirektore, fitnesa
trenere

Intervija tapusi 2016. gada janvārī

Sports ir ilgtermiņa ieguldījums savā ķermenī un veselībā

Dace Skuška ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība bakalaura programmu „Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadība (Pasākumu producēšana)”. Pēdējos studiju gadus Turībā Dace apvienoja ar studijām Latvijas sporta un pedagoģijas akadēmijā (LSPA). Šobrīd Turībā iegūtā kvalifikācija - uzņēmumu un iestāžu vadītājs palīdz pildīt izpilddirektores pienākumus sporta klubā „Motivācija”, taču LSPA iegūtā kvalifikācija - C kategorijas sporta speciālists fitnesā ļauj Dacei ikdienā vadīt treniņus trenažieru zālē. Intervijas laikā Dace stāsta par to, kā pati pievērsās fitnesam, kā paiet viņas ikdiena, trenējot citus, un kā atrast motivāciju, lai sportošana nebūtu tikai Jaunā gada apņemšanās, kas beidzas februārī.

Lasīt vairāk...

Ingrīda Savicka,
Talsu veselības centra valdes priekšsēdētāja

Intervija tapusi 2015. gada decembrī

Baudiet svētkus, bet ievērojiet mērenību pie svētku galda!

Šogad absolventu pulkā ir septiņi absolventi, kuri pabeiguši studijas Latvijā un Baltijā pirmajā MBA programmā „Uzņēmējdarbības vadība veselības un aprūpes iestāžu vadības speciālistiem un vadītājiem”. MBA programmu veselības aprūpē absolvēja arī Talsu veselības centra valdes priekšsēdētāja, veselības zinātņu maģistre Ingrīda Savicka, kura sniedz padomus, kā svētkos baudīt gardās maltītes, bet nepārēsties, lai pēc svētkiem nebūtu jāmeklē ārsta palīdzība. Tāpat I.Savicka aicina pieskatīt arī mazos svētku svinētājus, lai apēsto mandarīnu un saldumu daudzums nenodarītu kaitējumu veselībai.

Lasīt vairāk...

Liene Zemīte,
Kafetērijas Lapsas māja saimniece

Intervija tapusi 2015. gada decembrī

Gatavojot Ziemassvētku maltīti, jāvadās pēc sajūtām

Tuvojoties Ziemassvētkiem, allaž vēlamies sajust šiem svētkiem tik raksturīgās smaržas un garšas. Turības uzņēmējdarbības vadības absolvente un kafetērijas Lapsas māja saimniece Liene Zemīte stāsta, pēc kā garšo un smaržo viņas Ziemassvētki, iesaka, kādus pašgatavotus saldumus dāvināt sev tuvajiem cilvēkiem, un, ar kādiem kārumiem pielabināties Ziemassvētku vecītim.

Lasīt vairāk...

 

 

 

Māris Grigalis,
LNT un radio STAR FM raidījumu vadītājs, SIA “Malimbu šovs” valdes loceklis un pasākumu vadītājs

Intervija tapusi 2015. gada decembrī

Nevajag skatīties uz dzīvi kā apgrūtinājumu. Dzīve ir skaista!

Māris Grigalis, kurš lielākajai daļai sabiedrības zināms kā LNT un radio STAR FM raidījumu vadītājs, nodarbojas arī ar uzņēmējdarbību. Laikā, kad Māris Grigalis studēja Biznesa augstskolā Turība, viņš dibināja savu uzņēmumu SIA “Malimbu šovs”, kas nodarbojas ar reklāmas pakalpojumu sniegšanu un izklaides pasākumu organizēšanu. Papildus tam, Māris Grigalis ir arī pasākumu vadītājs, un viņa sapnis ir satikties ar ASV prezidentu Baraku Obamu. Par to, kādus sapņus jau izdevies īstenot, par atpazīstamības plusiem un mīnusiem, kā arī to, kā pagājis studiju laiks Turībā, lasi intervijā.

Lasīt vairāk...

Inese Daniševska,
SIA “Puse pluss” dizaina speciāliste

Intervija tapusi 2015. gada decembrī

Ziemassvētku kartiņu mode mainās gadu no gada

Inese Daniševska ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība profesionālā bakalaura programmu "Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība". Šobrīd viņa ir SIA “Puse pluss” dizaina speciāliste. Uzņēmumā tiek veidoti augstvērtīgi dizaina izstrādājumi, piemēram, apsveikumu kartiņas. Intervijas laikā Inese Daniševska stāsta, kādas Ziemassvētku kartiņas ir modē šogad, un sniedz ieteikumus, kas jāņem vērā, gatavojot kartiņas pašiem.

Lasīt vairāk...

 

Jānis Auzāns,
SIA “Soun Systems” valdes loceklis

Intervija tapusi 2015. gada decembrī

Latvijas sabiedrībā ir plaši izplatīts viedoklis – nezinu, neredzēju, bet man nepatika!

Pirms 10 gadiem Jānis Auzāns absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultāti un vēlāk kopā ar brāli Ati Auzānu dibināja uzņēmumu SIA “Soun Systems”, kas veiksmīgi darbojas joprojām. Jānis Auzāns, kurš piedalījies vairākos Latvijā populāros TV šovos, vērtē to kvalitāti un skaidro, kāpēc šādi raidījumi ir vieni no skatītākajiem Latvijā.

Lasīt vairāk...

 

Jānis Džerijs Šterns,
Brīvprātīgais biedrībā „Baltais Suns”

Intervija tapusi 2015. gada decembrī

Latvijā cilvēki pret jebkuru problēmu izturas vienaldzīgi un neitrāli

Jānis Džerijs Šterns Biznesa augstskolā Turība ir absolvējis pirmā līmeņa profesionālo studiju programmu „Reklāma uzņēmējdarbībā”. Savas iegūtās zināšanas viņš pielieto, iesaistoties dažādos projektos un palīdzot biedrībai „Baltais suns”, kas nodarbojas ar suņu-pavadoņu apmācību neredzīgajiem.

Lasīt vairāk...

 

 

 

Mariks Petrušins,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks

Intervija tapusi 2015. gada novembrī

Robežsardze gatavojas jauniem izaicinājumiem

Mariks Petrušins ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Tiesību zinātņu bakalaura un maģistra programmas. Augstskolā iegūtās zināšanas ir sniegušas pozitīvu pienesumu viņa ikdienas darbam.  Šobrīd viņš ir Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks. Intervijā Mariks Petrušins stāsta par situāciju uz Latvijas robežām, vērtē Valsts robežsardzes kapacitāti un skaidro, kāpēc aizvien vairāk jauniešu reģionos izrāda interesi par Latvijas robežu sargāšanu.

Lasīt vairāk...

Sintija Stipre,
Ārlietu ministrijas Valsts protokola otrā sekretāre, Latvijas Valsts karoga likuma autore un eksperte valsts simbolu lietošanas jautājumos

Intervija tapusi 2015. gada novembrī

Himna un karogs ir mūsu tautas spēka avots!

Sintija Stipre Biznesa augstskolā Turība ir absolvējusi gan bakalaura, gan maģistra, gan doktorantūras studijas Tiesību zinātnēs. Sintija Stipre savu promocijas darbu izstrādāja par Latvijas valsts apbalvojumiem un to tiesisko regulējumu, un, studējot Tiesību zinātnes, viņa ir atradusi ne tikai savas dzīves profesiju, bet arī aicinājumu. Sintija Stipre ir Ārlietu ministrijas Valsts protokola otrā sekretāre un eksperte valsts simbolu lietošanas jautājumos. Intervijā Sintija Stipre stāsta, kādos gadījumos valsts simbolu izmantošana var kļūt par zaimošanu, un atklāj, kāds spēks patiesībā ir ierakstīts mūsu valsts simbolos – ģerbonī, karogā un himnā.

Lasīt vairāk...

Linda Akmentiņa,
Valsts Darba inspekcijas inspektore

Intervija tapusi 2015. gada novembrī

Es nemainītu Latviju ne pret ko!

Linda Akmentiņa ir absolvējusi Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko attiecību bakalaura programmu. Tuvojieties 18. novembrim intervējam tieši viņu, jo Linda 18. novembrī svin ne tikai Latvijas proklamēšanas dienu, bet arī dzimšanas dienu. Linda sevi uzskata par Latvijas patrioti un savu nākotni saista ar Latviju, jo viņa vēlas dzīvot un strādāt savā zemē kopā ar saviem tuviniekiem.

Lasīt vairāk...

 

 

 

 

Agnese Garā-Nīmane,
SIA „Angel Glass Design” vadītāja un dizaina trauku zīmola an&angel autore

Intervija tapusi 2015. gada novembrī

Ja ir ideja, degsme un sabiedrotie – viss ir iespējams!

Agnese Garā - Nīmane izvēlējās studēt Biznesa augstskolā Turība, lai attīstītu savu uzņēmējdarbību, un tas viņai ir lieliski izdevies. 2008. gadā viņa absolvēja Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu, un iegūtās zināšanas uzreiz lika lietā savā un vīra Arta Nīmaņa uzņēmumā  Angel Glass Design. A. Garā - Nīmane ir uzņēmuma vadītāja un dizaina trauku zīmola an&angel autore. Agneses un viņas vīra kopīgās idejas ir transformējušās veiksmīgā biznesā, savukārt, darbs ir kļuvis par iedvesmu un dzīvesveidu.

Lasīt vairāk...

 

Andris Grikevics,
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsseržants

Intervija tapusi 2015. gada novembrī

Armija iemāca, ka ir arī pienākumi, ne tikai tiesības!

2012. gadā Andris Grikevics absolvēja Biznesa augstskolas Turība 1. līmeņa profesionālo studiju programmu „Organizācijas drošība”. Šobrīd viņš ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsseržants ar 20 gadu pieredzi bruņotajos spēkos. Andris Grikevics dalās savās pārdomās par karavīru ikdienu, kā arī pauž savu viedokli par to, vai draudi Latvijas sabiedrības drošībai ir reāli un kāpēc dienests bruņotajos spēkos, viņaprāt, var norūdīt vai salauzt cilvēku!

Lasīt vairāk...

 

Zane Driņķe,
SIA „Anllu” dibinātāja

Intervija tapusi 2015. gada oktobrī

Manā karjerā uzņēmējdarbība un izglītība visu laiku ir gājusi roku rokā

Uzņēmuma SIA „Anllu” dibinātāja Zane Driņķe ir eksperte interneta tirdzniecības un iepirkšanās katalogu darbības jautājumos – par to liecina vairāk nekā divpadsmit gadu pieredze šajā jomā. Z. Driņķe ir vadījusi uzņēmumu, kura paspārnē darbojās kādreiz populārais iepirkšanās katalogs „Mājas Anttila”. 2003. gadā Z. Driņķe absolvēja Biznesa augstskolas Turība maģistrantūras programmu „Uzņēmējdarbības vadība”, un šobrīd viņa darbojas kā augstskolas pasniedzēja un atzīst – dzīvē izglītība un uzņēmējdarbība iet roku rokā.

Lasīt vairāk...

Kristīne Janova,
Bērnu apģērbu zīmola MARUMA kids īpašniece un dizainere

Intervija tapusi 2015. gada oktobrī

Biznesa panākumu atslēga – personiska pieeja katram klientam

Kristīne Janova 2003. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība uzņēmējdarbības vadības fakultāti. Šobrīd Kristīne ir trīs bērnu mamma, kura veiksmīgi apvieno bērnu audzināšanu un biznesu. Viņa ir bērnu apģērbu zīmola MARUMA kids īpašniece un dizainere. Viena no viņas biznesa veiksmes atslēgām ir preču tirdzniecība internetā – iepirkšanās vietnē Etsy.com. Sarunas laikā Kristīne atklāj, kā hobiju pārvērst par biznesu un kā attīstīt uzņēmējdarbību ar vietnes Etsy palīdzību.

Lasīt vairāk...

 

Sanita Krēsliņa,
viesu nama "Jūras sāga" vadītāja

Intervija tapusi 2015. gada oktobrī

Mūsdienu cilvēkam pie klusuma ir jāpierod

Sanita Krēsliņa Biznesa augstskolā Turība ir absolvējusi Tiesību zinātņu bakalaura programmu un Uzņēmējdarbības vadības maģistrantūru. Šobrīd viņa jau astoņus gadus dzīvo Pāvilostā, kur veiksmīgi uzsākusi un attīstījusi savu tūrisma biznesu - viesu namu "Jūras sāga".
Lasi vairāk...

 

 

 

 

 

 

Juris Štāls,
Latvijas U-20 izlases ģenerālmenedžeris un HK "Kurbads" spēlētājs

Intervija tapusi 2015. gada oktobrī

Studiju apvienošana ar hokeju veicināja manu disciplīnu

Juris Štāls ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu un ir lielisks piemērs tam, ka arī profesionālo sportu var apvienot ar studijām. Juris Štāls studēja e-studiju formā, taču tas nenozīmē, ka viņam tika piešķirti kādi atvieglojumi. Tāpat kā citiem studentiem, arī viņam eksāmeni bija jākārto klātienē, un tas arī veiksmīgi izdevās. Štāls savas profesionālās karjeras laikā pārstāvējis vairākus hokeja klubus gan Ziemeļamerikā, gan Eiropā, kā arī Latvijas valstsvienību septiņos pasaules čempionātos un piedalījies Soču olimpiskajās spēlēs. Šobrīd viņš ir Latvijas U-20 izlases ģenerālmenedžeris un HK "Kurbads" spēlētājs.

Lasīt vairāk...


Ilona Jurševska,
Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktore
Intervija tapusi 2015. gada septembrī

Dzīvē bieži ir gadījies nokļūt pareizajā vietā un pareizajā laikā!
Sociālās integrācijas valsts aģentūras direktore, bijusī labklājības ministre Ilona Jurševska 2007. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes maģistra programmu "Sabiedriskās attiecības". Par savu karjeras attīstību I. Jurševska saka - daudz ko ir noteikusi nejaušība, īstajā brīdī atrodoties īstajā vietā, savukārt šobrīd, vadot Sociālās integrācijas valsts aģentūru, viņa liek lietā savas zināšanas un plašo darba pieredzi, lai palīdzētu cilvēkiem ar invaliditāti veiksmīgi iekļauties sabiedrībā un iekarot savu vietu darba tirgū.
Lasi vairāk...


Mārcis Liors Skadmanis,

Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs
Intervija tapusi 2015. gada septembrī

Ļāvu, lai manu karjeras virzību nosaka liktenis!
Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kameras priekšsēdētājs Mārcis Liors Skadmanis ir absolvējis Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmu "Tiesību zinātnes", kā arī maģistra studiju programmu "Tiesību zinātnes." Šobrīd viņš aktīvi darbojas, aizstāvot Latvijas uzņēmēju intereses un palīdzot iekarot Lielbritānijas eksporta tirgu. Par savu karjeras izvēli Mārcis Liors Skadmanis, nedaudz jokojot, saka, ka ļāvis to noteikt liktenim.
Lasi vairāk...

Elīna Grāve,

Dailes teātra reklāmas un iespieddarbu vadītāja un publiku apkalpojošā personāla vadītāja
Intervija tapusi 2015. gada septembrī

Darbs teātrī nav ikdienišķs!
Dailes teātra reklāmas un iespieddarbu vadītāja un publiku apkalpojošā personāla vadītāja Elīna Grāve 2010. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes programmu „Sabiedriskās attiecības”. Elīna stāsta, ka pēc absolvēšanas saikne ar Turību nav zudusi, un, katru reizi viesojoties augstskolā, ir sajūta kā atgriežoties mājās.
Lasi vairāk...

Raivis Kronbergs,

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs
Intervija tapusi 2015. gada septembrī

Aicinu jauniešus izmēģināt spēkus darbā valsts pārvaldē - tā ir vērtīga pieredze
Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs ir absolvējis Juridiskās fakultātes bakalaura programmu „Tiesību zinātnes”, kā arī maģistra programmu „Tiesību zinātnes”. R.Kronbergs atzīst, ka Turība bija lieliska iespēja apvienot studijas un darbu, turklāt liela daļa no kādreizējiem studiju biedriem šobrīd ir kolēģi tieslietu nozarē.
Lasi vairāk...

Vivita Morusa,
Zīmola Glam Collection izveidotāja
Intervija tapusi 2015. gada augustā

Apģērba izvēle ietekmē bērna personību
Vivita Morusa ir absolvējusi Sabiedrisko attiecību bakalaura programmu Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātē. Jau studiju laikā viņa izmantoja augstskolas piedāvāto iespēju darboties biznesa inkubatorā, un tieši tur sākās viņas uzņēmējas gaitas. Nu jau vairāk nekā četrus gadus Vivita Morusa attīsta zīmolu Glam Collection, kuru pati raksturo kā košu krāsu karuseli, kurā ar sirsnību, mīlestību un siltumu ir radītas kolekcijas, kas sevī ietver apģērbus un aksesuārus gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Lasi vairāk...

Austra Kausiniece,

Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas sportiste, Eiropas čempionāta fināliste fitnesā

Intervija tapusi 2015. gada augustā

Rezultātu veido 70% uzturs un 30% treniņi 
Austra Kausiniece 2011. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu. Studiju laikā viņa aktīvi darbojās Turības karsējkomandā un vairākkārt veiksmīgi noorganizēja Baltijas karsējmeiteņu čempionātu. Šobrīd Austra ir Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas sportiste, aktīvo dzīvesveidu veiksmīgi apvienojot gan ar darbu, gan studijām.
Lasi vairāk...

Linda Vilmansone,
kulinārā žurnāla Pie galda! redaktore,  viena no vadītājām televīzijas raidījumā Gatavo 3

Intervija tapusi 2015. gada augustā

Ēdiens lielākoties padara cilvēkus priecīgus, tāpēc arī man patīk gatavot!
Linda Vilmansone 2012. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes Sabiedrisko attiecību bakalaura programmu. Lai gan jau studiju laikā Linda strādāja sabiedrisko attiecību nozarē, viņa saprata, ka īstais aicinājums ir ēst gatavošana, un pievērsās tai. Šobrīd Linda ir kulinārā žurnāla Pie galda! redaktore,  viena no vadītājām televīzijas raidījumā Gatavo 3, kā arī iesaistās dažādos projektos kā ēdienu stilists, kurš darbojas pārtikas produktu reklāmas filmēšanā un rada apetīti veicinošu tēlu.
Lasi vairāk...

Diāna Černe,
Dziedātāja, dziesmu autore

Intervija tapusi 2015. gada augustā

Jaunībā jādara tas, ko liek sirds!
Diāna Černe 2010. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība profesionālo bakalaura programmu Sabiedriskās attiecības. Uzreiz pēc studijām Diāna devās uz Vāciju, lai darītu to, kas viņai patīk vislabāk – dziedātu. Jau piecus gadus Diāna Černe dzīvo Berlīnē un attīsta savu karjeru šovbiznesā, dziedot gan latviešu, gan angļu, gan itāļu un nu arī vācu valodā. Viņa spēj mainīties, un patiesībā tas ir arī viens no galvenajiem profesionālu sabiedrisko attiecību speciālistu trumpjiem – spēja attīstīties, sekot līdzi izmaiņām sabiedrībā un mainīties līdzi.
Lasi vairāk...

Evija Švarca,

Tirdzniecības centra “Valleta” direktore

Intervija tapusi 2015. gada augustā

Tirdzniecības centrs nav tikai iepirkšanās vieta, bet arī vieta, kur pavadīt laiku!
Evija Švarca 2006. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultāti. Jau trešo gadu Evija ir tirdzniecības centra “Valleta” direktore un gandrīz katru dienu mēro ceļu no Rīgas uz Valmieru un atpakaļ. Viņa uzskata - galvenais, lai cilvēkam patīk viņa darbs, tad nebūs būtiski, vai strādā Rīgā, vai ārpus tās – attālums nebūs šķērslis.
Lasi vairāk...

Jevgenija Puļķe,
Ceļojumu aģentūras VIA HANSA DMC & PCO direktore

Intervija tapusi 2015. gada jūlijā

Es neesmu no tiem direktoriem, kas tikai sēž aiz galda un izrīko padotos, labprāt darbojos arī pati!
Jevgenija Puļķe 2003. gadā absolvēja Biznesa augstskolas Turība Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadības bakalaura studiju programmu. Jau studiju laikā viņa strādāja tūrisma nozarē, un kā saka pati, nevar pat iedomāties, ka varētu darīt ko citu. Viņas darba pieredze un apņēmība, ar kādu viņa dodas uz izvirzītajiem mērķiem, ir apbrīnojama. Jevgenija ir strādājusi gan Grieķijā, gan Īrija, gan ASV, taču vienmēr ir atgriezusies Latvijā. 2005. gadā uzsākusi  darbu uzņēmumā „Via Hansa Tours” kā projektu menedžere, šobrīd viņa ir "Via Hansa Holding" meitas uzņēmuma "Via Hansa DMC Riga" direktore un Baltijas biroju vadītāja.
Lasi vairāk...

Ieva Melbārde,
Biedrības “Latvijas biznesa eņģeļu tīkls” izpilddirektore, uzņēmuma „Active.lv” direktore
Intervija tapusi 2015. gada jūlijā

Ja pēc pirmās neveiksmes met plinti krūmos, tad tas nav uzņēmējs!
Ieva Melbārde Biznesa augstskolā Turība ir ieguvusi gan bakalaura grādu Sabiedriskajās attiecībās, gan maģistra grādu Uzņēmējdarbības vadībā.  Viņas karjeras attīstība sākās jau studiju laikā, tepat augstskolā, kur viņa strādāja par projektu vadītāju, taču šobrīd Ieva ir biedrības “Latvijas biznesa eņģeļu tīkls” izpilddirektore un ikdienā satiek daudzus jaunos uzņēmējus, kuri vēlas saņemt investīcijas savu biznesa ideju attīstībai. Arī pati Ieva ir uzņēmēja un nu jau trešo gadu viņa ir uzņēmuma “Active.lv” direktore.
Lasi vairāk...

Karīna Makare,
SIA “Makara tūrisma birojs” īpašniece
Intervija tapusi 2015. gada jūlijā

Visvairāk atmiņā paliek tie laivu braucieni, kad laika apstākļi nelutina
Karīna Makare Biznesa augstskolā Turībā ieguvusi gan bakalaura grādu tiesību zinātnēs, gan maģistra grādu uzņēmējdarbībā, taču šobrīd darbojas tūrisma jomā, kopā ar tēvu vadot ģimenes uzņēmumu „Makars”. Kā saka pati Karīna, viņa ir universālais kareivis – viss vienā personā - gan jurists, gan mārketinga speciāliste, gan viesu sagaidītāja, gan vadītāja un apkopēja. Vasara ir darbīgākais laiks, kad uz kempingu brauc gan tuvi, gan tāli ciemiņi, lai izbaudītu Latvijas skaisto dabu, Gaujas krastu un arī pašu upi, dodoties neaizmirstamā piedzīvojumā ar laivām. Karīna Makare atzīst, ka viņas darbs ir reizē arī atpūta un ir patīkami, ka nav jāsēž četrās sienās, bet ir iespēja arī pašai atrasties pie dabas un to izbaudīt.
Lasi vairāk...


Deniss Petrovs,
k
okteiļu bāra „Cocktail Embassy” (Londona) īpašnieks
Intervija tapusi 2015. gada maijā

Savu biznesu vienmēr vari padarīt veiksmīgāku, lielāku un labāku
Deniss Petrovs ir Starptautiskā tūrisma fakultātes absolvents, un jau vidusskolas laikā viņš zināja, ar kādu nozari vēlas saistīt savu nākotni, taču studiju gaitā saprata, ka vēlas iepazīt arī citas valstis un uzsākt savu uzņēmējdarbību. Deniss jau piecus gadus dzīvo Londonā un 2014. gada nogalē tur atvēra savu kokteiļu bāru „Coctail Embassy”. Londonā viņam ir lieli plāni, un nākamo piecu gadu laikā Deniss plāno atvērt vēl septiņus bārus.
Lasi vairāk...


Mārtiņš Laizāns,
SIA “Namu Attīstība” īpašnieks
Intervija tapusi 2015. gada aprīlī

Virsotnes var sasniegt tikai ar darīšanu, nevis runāšanu
Pirms gandrīz gada Mārtiņš Laizāns pabeidza Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu, taču jau vairākus gadus aktīvi darbojas kā uzņēmējs. Šobrīd Mārtiņš studē maģistrantūrā un nākotnē apsver iespēju studēt arī doktorantūrā. Viens no viņa pirmajiem biznesiem bija bērzu sulu iegūšana un tirdzniecība, un tas bija pirmais bizness, kas viņam atnesa nopietnu peļņu. Šobrīd Mārtiņš nodarbojas ar nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un ir SIA “Namu Attīstība” īpašnieks. Viņš ir apņēmies darīt vairāk nekā citi un sasniegt savu mērķu virsotnes.
Lasi vairāk...

Valdis Valters,
SIA “Valtera protēžu laboratorija” valdes priekšsēdētājs
Intervija tapusi 2015.gada martā

Ir liela atšķirība starp izglītotu cilvēku un gudru cilvēku, Turība palīdz kļūt gudrākam
Turības absolvents, okulārists Valdis Valters ir absolvējis Turības Uzņēmējdarbības vadības bakalaura programmu 2001. gadā. Studijas viņš uzsāka, lai paplašinātu savu redzesloku un iegūtu zināšanas uzņēmējdarbības vadībā. Valdis Valters ir SIA “Valtera protēžu laboratorija” īpašnieks un šī gada janvārī brīvprātīgi devās uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu, lai palīdzētu ukraiņu karavīriem, kuri kaujās ar prokrieviskajiem separātistiem zaudējuši acis. Protēžu izgatavošanu okulārists finansēja pats un palīdzēja apmēram 70 ukraiņu karavīriem.
Lasi vairāk...


Alise Kolosova,
pasākumu organizēšanas aģentūras “Alise Kolosova Boutique Event Planning” īpašniece
Intervija tapusi 2015. gada janvārī

Lai iegūtu augstu kvalitāti, jābūt pārliecībai par sevi un savu produktu!
Izveidojot savu uzņēmumu, rodas iespēja attīstīt individuālu virzienu un stilu, tāpēc, uzkrājot septiņu gadu pieredzi un stiprinot pašapziņu ārpus Latvijas, Biznesa augstskolas Turība absolvente Alise Kolosova nodibināja „Alise Kolosova Boutique Event planning” un ir kļuvusi par vienu no veiksmīgākajām uzņēmējām savā nozarē.
Lasi vairāk...

Beata Bitmete,
k
afejnīcas BeaBasil īpašniece
Intervija tapusi 2014.gada decembrī

Sapņojiet pat šķietami nereālus sapņus, jo tie pilnīgi noteikti piepildīsies!
Beata Bitmete ir absolvējusi Uzņēmējdarbības vadības fakultāti un ieguvusi maģistra grādu. Šobrīd iegūtās zināšanas viņa izmanto praksē, jo viņai pašai ir savs restorāns BeaBasil. Beata šķiet ļoti darbīga un viņu varētu raksturot kā cilvēku, kurš pievērš uzmanību detaļām. Ieejot restorānā, šķiet esi nonācis pavisam citā pasaulē - tur valda gaišums un siltums. Un kas gan vairāk ir vajadzīgs, lai pēc saspringtas darba dienas varētu kopīgi ar ģimeni izbaudīt gardas vakariņas. Beata ir uzbūrusi brīnišķīgu vietu Juglā, un tā ir kļuvusi par mikrorajona sirdi.
Lasi vairāk...


Ieva Brante,
j
uriste ģimenes tiesību jomā
Intervija tapusi 2014.gada novembrī

Mūsu uzdevums mīlēt, sargāt un kopt mūsu Latviju!
Ieva Brante Biznesa augstskolā Turība ir absolvējusi gan bakalaura, gan maģistra tiesību zinātņu studiju programmu, un šobrīd ir aktīva sabiedrisko norišu līdzdalībniece, kā arī juriste ģimenes tiesību jomā, kas sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas Krīžu un konsultāciju centrā "Skalbes". Ieva ir aktīva un pozitīva, viņai ienākot telpā, tā vienmēr piepildās ar gaišumu un smaidu, arī mūsu tikšanās reizē. Viņa vēlas rādīt piemēru citiem, tā veidojot labāku Latviju, jo Ieva uzskata, ka Latvija ir mūsu valsts un katram latvietim tā jāuzskata kā savējā, tāpat, kā katrs par savējo uzskata savu māju.

Lasi vairāk...


Guna Paidere,
Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre
Intervija tapusi 2014.gada oktobrī

Es nedaru tikai to, kas man ir uzticēts, es daru vairāk
Guna Paidere Biznesa augstskolu Turība ir absolvējusi divas reizes - viņa ir ieguvusi gan bakalaura, gan maģistra grādu tiesību zinātnēs. Guna ir ļoti mērķtiecīga un vienmēr cenšas izdarīt vairāk nekā tiek prasīts, jo tas ir labākais veids, kā sevi pierādīt un veicināt savu izaugsmi. Šobrīd Guna Paidere ir Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre, viņas karjera ir virzījusies uz priekšu straujā tempā. Par to arī šajā intervijā.
Lasi vairāk...


Arnis Jēkabsons,
reklāmas aģentūras „Publicis Riga” Digitālās komunikācijas nodaļas vadītājs Baltijas valstīs
Intervija tapusi 2014.gada septembrī

Tikai garlaicīgiem cilvēkiem  paliek garlaicīgi
Arnis Jēkabsons ir Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes absolvents. Jau studiju laikā Arnis strādāja savā nozarē, un nu jau ir uzkrājis pamatīgu pieredzi. Šobrīd viņš ir reklāmas aģentūras „Publicis Riga” Digitālās komunikācijas nodaļas vadītājs Baltijas valstīs. Arni var raksturot kā ļoti radošu un mērķtiecīgu cilvēku, jau šobrīd viņš ir strādājis pie tādiem mums visiem zināmiem projektiem kā „Dziesmu un deju svētki 2013”, kampaņa „Eiro ieviešana Latvijā”, „Gaismas Pils atklāšanas svētku cikls” un daudzi citi.
Lasi vairāk...


Iluta Ernstsone,
Biznesa augstskolas Turība Studiju informācijas centra un Jaunatnes tūrisma mītnes jeb studentu viesnīcas vadītāja
Intervija tapusi 2014.gada maijā

Es esmu Turības patriote!
Iluta Ernstsone ir ne vien Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes maģistra studiju programmas absolvente, bet arī ilggadēja darbiniece. Augstskolas 20 gadu jubilejā Iluta tika sumināta, atzīmējot viņas 16 gadu darba pieredzi un cildināmo ieguldījumu augstskolas attīstībā.

Viņa ir cilvēks, ko, iespējams, pazīst daudzi Turības studenti un absolventi, jo Iluta ir Studiju informācijas centra un Jaunatnes tūrisma mītnes jeb studentu viesnīcas vadītāja, tāpēc viņu var sastapt gan slēdzot studiju līgumus, gan arī studentu viesnīcas gaiteņos.

Iluta ir ļoti daudzpusīga, dedzīga un entuziasma pilna, viņa spēj sakārtot lietas pat tur, kur tā šķiet neiespējama misija. Arī spēja paraudzīties divus soļus uz priekšu un redzēt, kā izdarīt lietas labāk, lai apmierinātas būtu visas puses, Ilutai piemīt. Viņa ir labs sarunu biedrs ar labu humora izjūtu. Viņai piemīt itin viss, lai varētu droši apgalvot – cilvēks savā vietā!
Lasi vairāk...
 
Līga Krauze,
SIA BETOLLI Valdes priekšsēdētāja
Intervija tapusi 2014.gada februārī

Krekls, kas maina cilvēku
Līga Krauze ir Turības Juridiskās fakultātes absolvente ar darba pieredzi jurisprudencē, taču šobrīd kopā ar vīru viņa ir pievērsusies aktīvai uzņēmējdarbībai un viņas ikdiena ir saistīta ar eleganta, lietišķa dizaina apģērbu ražošanu un tirdzniecību. Turības absolvente ir izveidojusi uzņēmumu BETOLLI, kas interneta mājas lapā piedāvā iegādāties pašrocīgi uzkonstruētus individuālos kreklus. Sarunā ar Līgu saprotu, ka viņa ir cilvēks, kas nemitīgi steidzas uz priekšu, lai sasniegtu jaunus mērķus un īstenotu savas idejas. To apstiprina arī fakts, ka Līgai nepatīk adīt, bet patīk šūt, jo šujot rezultāts redzams ātrāk. Latviešiem parasti janvāris ir tukšais mēnesis, un arī jaunajai uzņēmējai darba mazāk, tāpēc mums ir izdevība satikties.
Lasi vairāk...

 

 

 

Nodarbību saraksts